Двох чиновників та волонтера судитимуть за розкрадання гуманітарних грошей на Ізюмщині

Фото: Харківська обласна прокураутра

У Харківській області двоє ділків розробили оборудку з привласнення бюджетних коштів, виділених на закупівлю гуманітарки для людей. Для реалізації схеми вони “втемну” використали жінку. Тепер всі троє відповідатимуть перед судом.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, розробили оборудку волонтер та начальник фінансового відділу однієї з селищних рад Ізюмського району.

“Посадовець організував укладення договорів на закупівлю гуманітарних товарів між відділом освіти селищної ради та фіктивною фірмою на суму понад 1 мільйон гривень.”, – розповіли у прокуратурі.

Частину цих коштів ділки вирішили привласнити шляхом завищення вартості продуктів харчування та їх недопоставки у ході закупівлі через фіктивне підприємство.

Договір на поставку продуктів харчування з підставним підприємством підписала начальник відділу освіти вказаної селищної ради. Слідчі встановили, що до цього її схилив організатор оборудки, а жінка не знала про плани співучасників.

Волонтер закупив продукти для населення за значно нижчою ціною у іншого, реально працюючого підприємства. Та поставив їх до селищної ради в кількості значно меншій, ніж вказано в документах.

“Залишок бюджетних коштів у сумі майже 300 тисяч гривень був легалізований через інше підприємство на його особистий картковий рахунок у вигляді фінансової допомоги.”, – розповіли у прокуратурі.

Волонтеру інкримінують пособництво у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України), у володінні та розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійсненні фінансових операцій та вчиненні дій, спрямованих на приховування, маскування походження такого майна особою, яка знала, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 209 КК України), та у використанні завідомо підроблених документів, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України).

Посадовець обвинувачується у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану, та використанні завідомо підроблених документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 КК України).

Начальника відділу освіти судитимуть за фактом службової недбалості (ч. 1 ст. 367 КК України).

Справу розглядатимуть у Балаклійському районному суді Харківської області.

Як повідомляв Харків Times, голову Вовчанської ВА у зриві видачі гуманітарної допомоги.