На Харківщині не підлягають відновленню до 30% зруйнованих через війну приватних будинків

Фото: Харків Times

Станом на 4 серпня 20223 року внаслідок російської агресії в Харківській області пошкоджено 4 091 багатоквартирний будинок та майже 10 тис індивідуальних житлових будинків.

Про це Харків Times довідався з брифингу директора Департаменту містобудування та архітектури ХОВА Антона Коротовських.

За словами чиновника, з зазначеної кількості пошкодженої житлової нерухомості не підлягають відновленню приблизно 10-15% багатоповерхівок та 30% приватних будинків.

«Станом на 4 липня в Харківській області є 12 тис заявок на компенсацію за програмою єВідновлення. Позитивне рішення прийнято по 1 652 заявкам, 1 044 заявки – прийнято рішення на відмову.», – повідомив Антон Коротовських.

Він додав, що сума призначених виплат складає 132 млн 937 тис грн. Компенсації нараховано тим, чия нерухомість отримала незначні пошкодження.

«Перший етап по компенсації до 200 тис грн, коли будинок або квартира зазнали незначних пошкоджень – вибито вікна, двері, пошкоджено фасад, або побило покрівлю», – пояснив Коротовських.

З 1 серпня почав працювати новий етап компенсація за житло, яке не підлягає відновленню, коли пошкодження складають від 70% до 100%.

Як повідомляв Харків Times, найбільше компенсацій за пошкоджене через війну житло погоджено в Харківському та Ізюмському районах області.