У Харкові затримали “благодійника”, який привласнив перераховані на Jeep для ЗСУ гроші

Тривале ув’язнення загрожує керівнику благодійної організації з Харкова, який привласнив гроші, перераховані на закупівлю автівки для воюючого підрозділу ЗСУ.

Про це Харків Times повідомили в Нацполіції області.

За інформацією слідства, у вересні 2022 року одне з харківських акціонерних товариств вирішило надати допомогу українським військовим, що відбивають рашистську навалу. Для воїнів вирішили придбати за кордоном позашляховик Jeep.

Однак товариство не могло самостійно реалізувати цей план, оскільки не здійснює зовнішньоекономічну діяльність та не має можливості самостійно придбати транспортний засіб з-за кордону. Тому керівництво АТ звернулось по допомогу до 34-річного голови благодійної організації. Для закупівлі автомобіля на рахунок фонду була надана благодійна допомога у розмірі 253 000 гривень.

“Однак чоловік не виконав зобов’язань з придбання транспортного засобу для військової частини, а перевів гроші частинами на власний рахунок та інші карткові рахунки відкриті в різних банках на різних осіб.”, – розповіли у поліції.

За інформацією прокуратури області, за ці гроші він придбав собі криптовалюту, ноутбуки, а залишок витратив також на власні потреби.

“Благодійнику” повідомили про підозру  за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) КК України. Підозрюваному загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.

Як повідомляв Харків Times, мешканець Харкова зареєстрував благодійну організацію, щоб вивозити ухилянтів за кордон. За послуги він отримував від $3000 до $6500 з “клієнта”.