У Харкові назвали джерела з небезпечною водою

Фото: Сергій Бобок/Харків Times

У Харкові безпечною для здоров’я людей є вода лише у третині природних джерел. Такий висновок зробили фахівці за результатами перевірки цих джерел.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

За інформацією Центру, у Харкові досліджено 96 проб води з 12-ти каптажів природних джерел. Так, було перевірено воду у Саржиному яру, Манжосовому яру, селищі Олешки, парку «Юність», «Петренки-1», «Петренки-2», «Петренки-3», в «Олексіївській балці», по вул. Мінераловодській, 1, вул. В. Зубенка, 25, вул. Бучми (2 каптажі).

Перевірка показала, що відповідає гігієнічним нормативам за мікробіологічними показниками епідемічної безпеки вода лише в 4-х джерелах.

“За санітарно-хімічними показниками не відповідала нормативним вимогам вода з 3-х каптажів джерел: у парку «Юність» (за показником жорсткості та вмістом нітратів), селище Олешки (за вмістом нітратів), «Петренки – 3» (за показником каламутності).”, – розповіли у Центрі.

Фахівці радять завжди кип’ятити воду, набрану з колодязів та природних джерел. Бо підземні водоносні горизонти, які живлять джерела нецентралізованого водопостачання, не захищені від поверхневих забруднень біологічного та хімічного походження.

Як повідомляв Харків Times, шість водойм Харкова визнано небезпечними для купання.