У п’яти районах Харкова встановлюють модульні котельні

Фото: city.kharkiv.ua

У Харкові встановлюють 14 блочно-модульних котелень, які здатні подавати тепло навіть під час блекауту.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міськраді.

Мобільні котельні – на 90% готовий продукт, зібраний на заводі. Щоб вони почали працювати, необхідно отримати дозволи на підключення комунікацій, залити фундамент, встановити димові труби, саму котельню і підключити до неї мережі опалення, що займає кілька місяців.

Це не перші блочні котельні, які працюватимуть у місті. Минулого опалювального сезону завдяки роботі 17-ти таких систем життєзабезпечення вдалося заощадити до 20% електроенергії та газу. Найбільша з раніше встановлених модульних котелень має потужність 1 МВт, нова ж партія – від 3 до 8 МВт. Зокрема, система у Київському районі на 6 МВт здатна забезпечити теплом та гарячою водою сім великих багатоповерхових будинків, школу та дитячий садок. Усе обладнання такої котельні має частотне керування і може працювати від дизельного генератора. Також там є запас води, що дозволить подавати тепло навіть під час блекауту.

Цього року в Київському районі завершують монтажні роботи на чотирьох блочно-модульних котельнях. Найбільш потужну котельню, на 8 МВт, встановлять у Новобаварському районі, а решту – в Основ’янській, Холодногірській та Немишлянській філіях підприємства.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові до початку опалювального сезону 2023-2024 р. планують встановити та запустити 13 мобільних котельних.

Фото: city.kharkiv.ua