Шляховики розповіли, на що сподіватися водіям Харківщини цього року

Фото: Харків Times

Шляховики відновили рух по 22 з 27 зруйнованим мостам в області. П’ять з них капітально відремонтовані, для об’їзду інших влаштовані тимчасові переправи. Ще на п’яти мостах наразі роботи проводити неможливо – вони знаходяться поблизу лінії зіткнення.

Про це розповів журналістам директор державного підприємства «Дороги Харківщини» Ігор Турченко, повідомив кореспондент Харків Times.

Турченко зазначив, що внаслідок збройної агресії рф Харківської області було повністю зруйновано 1613 кілометрів автомобільних доріг місцевого значення та частково пошкоджено 2472 кілометри доріг. Загалом це приблизно 55% доріг місцевого значення.

В цьому році підприємство «Дороги Харківщини» розпочало роботи з відновлення транспортного сполучення на деокупованих територіях. «Це такі напрямки як Хотомля – Мартова, де дорога була повністю вщент зруйнована. Це напрямок для того, щоб забезпечити перевезення вантажу, евакуацію людей з напрямку Вовчанська та Великого Бурлука. Також наразі ми проводимо роботи з напрямку автомобільної дороги місцевого значення Граково – Базиліївка. Це для того, щоб забезпечити об’їзд, якщо буде ремонтуватися дамба в Печенігах. Роботи наразі виконані на 75%», – сказав Турченко. Він додав, що також проводяться ремонтні роботи на під’їздах до населеного пункту Бабаї та Хорошево, дороги від Барвінкового у бік кордону Донецької області та від Близнюків до межі Дніпропетровської області.

Начальник служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області Андрій Алексєєв пояснив, що зараз дорожники не займаються на території області масштабним ремонтом доріг державного значення, як то було до повномасштабного вторгнення. «Якщо ви захочете дістатися в будь-який куточок Харківської області автомобільними дорогами державного значення, тобто це центральні автомобільні дороги, які сполучають між собою обласні центри та районні центри, ви туди дістанетесь без значних перешкод. Рух, логістика на території області державними дорогами забезпечена в любому напрямку. В тому вигляді, якому ми звикли до відновлення і до капітальних ремонтів автомобільних доріг, ми не займаємося. Єдине, що ми робимо, це підтримуємо найважливіші логістичні маршрути, ланцюжки військового і цивільного призначення в проїздному стані за допомогою ямкового ремонту з мінімальним використанням коштів. Робимо лише найнеобхідніші речі, щоб автомобільними дорогами можна було безпечно пересуватися. Там, де це доречно і потрібно, ми значно увагу приділяємо безпеці руху, нанесенню розмітки, встановлення дорожніх знаків, тому що, наприклад, в темну пору року без розмітки автомобільними дорогами рухатися дуже складно. Цьому ми теж приділяємо значну увагу. Основні наші зусилля наразі сконцентровані на тій частині області, яка була під окупацією, яка зараз ближче до зони проведення бойових дій… Лише виключно у нас 2-3 ділянки по всій області, де ми працюємо з полегшеними технологіями, суцільними ремонтами, там де ми вже аварійним ямковим ремонтом нічого зробити не можемо. Тому що якщо ми не приведемо в порядок до осінньо-зимового періоду наші транспортні коридори, то ми отримаємо ту саму ситуацію, яка була у нас, всі бачили під Бахмутом минулої зими, коли там швидкі допомоги тягали танчиками. Ми цього не маємо допустити, тому ми всі кошти наші витрачаємо на розгалужену мережу транспортних коридорів, які проходять по нашим автомобільним дорогам для підтримання їх в проїздному стані» – сказав він.

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області відновлюють майже зруйновану внаслідок бойових дій дорогу Мартове – Хотімля – Старий Салтів.

Служба безпеки України викрила посадовця харківської служби автодоріг, який під час війни допустив неякісний ремонт на 18 мільйонів гривень.