Під час війни інженер з Харкова пограбував державу на 18 мільйонів

Служба безпеки України викрила посадовця харківської служби автодоріг, який під час війни допустив неякісний ремонт на 18 мільйонів гривень.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ області Владислав Аблула.

«За даними слідства, провідний інженер відділу якості, технічного контролю та експлуатаційного утримання автомобільних доріг не перевірив належним чином якість проведеного ремонту автодороги державного значення, що з’єднує Лозову, Близнюки, Барвінкове і Велику Комишуваху на Харківщині. Ці роботи проводилися влітку та восени минулого року однією з місцевих комерційних фірм на замовлення державного підприємства «Служба автомобільних доріг Харківської області», – йдеться у повідомленні.

Внаслідок чи то недбалості, чи то свідомого закриття очей на недоліки якість асфальтобетону на цій дорозі не відповідала будівельним нормам, а фактична товщина вирівнюючого покриття була меншою, ніж вказано у документах, але це «залишилося непоміченим».

Держпідприємство перевело кошти комерційній фірмі, яка виконувала роботи, але неякісний ремонт призвів до «необхідності проведення нових відновлювальних робіт вже у березні цього року».

«За підрахунками правоохоронців, внаслідок неналежного виконання інженером своїх службових обов’язків державі було завдано збитків на суму майже 18 млн гривень», – розповів Абдула.

Тепер посадовця повідомлено про підозру за ч.2 ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки). Йому загрожує чималий строк за ґратами.

Як повідомляв Харків Times, у листопаді 2021 року дорожники Харківської області заявляли про намір капітально відремонтувати автомобільну дорогу державного значення Т-21-21 Лозова – Близнюки – Барвінкове – Велика Комишуваха на ділянці км 59+600 – км 66+300. Проект реконструкції мало розробляти товариство з обмеженою відповідальністю “Інжинір Буд Проект”.