У Харкові затримали двох ділків, які допомагали ухилянтам зареєструватись у системі “Шлях”

У Харкові викрили двох ділків, які за гроші організували для чоловіків призовного віку можливість виїхати за кордон за допомогою системи “Шлях”.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, зловмисниками виявилися керівники двох благодійних організацій.  Вони обіцяли клієнтам вплинути на посадових осіб державних органів Харківської області щодо внесення відомостей про ухилянтів до системи «Шлях». Ділки документально оформлювали ухилянтів як «волонтерів» від благодійних фондів.

У червні цього року вони пообіцяли клієнту вирішити питання про внесення його даних до системи “Шлях”. Послугу оцінили у $5 тис.

“11 липня у Харкові правоохоронці затримали керівників двох благодійних організацій у порядку ст. 208 КПК України під час отримання $2 тис у якості частини неправомірної вигоди від «клієнта». Раніше було задокументовано факт одержання $1 тис від цього ж чоловіка.”, – розповіли у прокуратурі.

Затриманим повідомили про підозру за фактами одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи, за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднаного з вимаганням такої вигоди та вчиненого за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України).

Слідство вирішує питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Також встановлюються інші факти та особи, які можуть бути причетними до схеми.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові затримали ділка, який за 2300 євро через систему “Шлях” оформив дозвіл на виїзд за кордон.