Правоохоронці заочно повідомили про підозру голові Чкаловської селищної ОТГ Чугуївського району

Правоохоронці заочно повідомили про підозру голові Чкаловської селищної об’єднаної територіальної громади Чугуївського району Харківської області. За даними Служби безпеки України, після окупації регіону він добровільно погодився на співпрацю з окупаційною «владою» в обмін на лояльне ставлення ворога.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ області Владислав Абдула.

«Встановлено, що зловмисник «здавав» ворогу персональні дані військовослужбовців Збройних Сил України та учасників АТО. Отриману інформацію окупанти використовували для викрадення, катування та перевірки осіб, які негативно ставилися до держави-агресора. Таким чином ворог намагався придушити національний супротив на території регіону та примусити українців до співпраці», – йдеться у повідомленні.

Крім цього, посадовець-зрадник надавав для проживання та забезпечив військовослужбовцям рф безперешкодний доступ до будівель та споруд місцевих сільськогосподарських і промислових підприємств. Він заправляв дизельним паливом танки та іншу техніку збройних сил рф, організовував та забезпечував харчування російських військовослужбовців у їдальні Чкаловського ліцею.

Після деокупації регіону зловмисник переховується на території рф, де намагається уникнути правосуддя.

Наразі зраднику заочно повідомлено про підозру у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Як повідомили Харків Times джерела у правоохоронних органах, підозрюваний – Віктор Соловйов, який втік до рф ще до деокупації громади.

Як повідомляв Харків Times, правоохоронці встановили особи двох зрадників, причетних до викрадання українських патріотів в Ізюмському району Харківської області. Викрадених за навідкою негідників українців російські окупанти жорстоко катували.