Справу про смертельну ДТП на перехресті проспекту Гагаріна та вулиці Одеської у Харкові, яку восени 2021 року влаштував неповнолітній Микола Харківський, почали слухати по суті. У 2022 через активні бойові дії слухання переносили з Харкова до Полтави, проте вже у 2023 році Верховний суд вирішив повернути справу назад до міста, де сталася аварія.
Про це Харків Times довідався з повідомлення Суспільного.
23 червня у Червонозаводському райсуді Харкова відбулося засідання по справі Харківського. Обвинуваченого на засідання привезли з СІЗО, де він перебуває увесь час після аварії, яку влаштував ввечері 26 жовтня 2021 року.
В обвинувальному акті йдеться: проїжджаючи перехрестя на червоний сигнал світлофора, Харківський зі швидкістю 180 кілометрів на годину в’їхав у легковик — 58-річний водій машини загинув на місці.
“Я завжди казав, що усвідомлюю свій вчинок і готовий понести покарання, яке мені визначить суд. У деяких телеграм-каналах це не вказується, а йдуть образи в бік моєї сім’ї. Чомусь на це журналісти і сторона потерпілих взагалі не звертає уваги”, — говорить Харківський.
Крім того, обвинувачуваний скаржився на здоров’я, тому під час засідання був в масці.
“Я неодноразово звертався в медчастину слідчого ізолятору, зокрема три дні тому — писав заяву начальнику медчастини про те, що в мене постійна закладеність носа й біль у вухах. Мою заяву повністю проігнорували”, – розповів Микола Харківський.
“Я тут (у залі суду — ред.) перебуваю дуже довго, а тут задушливо, тому в мене починається головний біль. Я не хочу захворіти, щоб мені було погано”, — говорить Харківський.
Попри це, суд починає слухати справу: прокурор оголошує обвинувальний вирок, суддя визначає порядок розгляду доказів: спочатку до суду викличуть потерпілих, потім досліджуватимуть матеріали кримінального провадження, після чого допитають свідків і самого обвинуваченого.
Потерпілими у справі проходять діти загиблого 58-річного чоловіка, їх у суді представляє адвокат Артем Облетов. Він також вважає, що розгляд по суті лише зараз не можна вважати затягуванням, зважаючи на об’єктивні причини.
За словами адвоката, в сьогоднішніх умовах складніше зібрати й надати суду докази.
“Це стосується передусім пояснень, які в цій категорії справ є досить важливими. З тим, як минає час, деякі свідки можуть щось забувати, їхнє місцеперебування складніше встановлювати, забезпечувати явку в суд”, — додає адвокат.
Він також зазначає, що сторона потерпілих в інтересах доньки та сина загиблого заявила цивільні позови — зробили це ще на стадії досудового розслідування.
“Розмір закладеної шкоди становить два мільйони гривень в обох позовах. Вони спрямовані до самого обвинуваченого та його батьків”, — пояснює адвокат.
Батько Миколи Харківського своєю чергою із позовами категорично не погоджується.
“Я таких грошей у житті не бачив. Я зараз ніким не працюю. Після всіх подій мені важко знайти роботу. Усі заощадження пішли зараз на забезпечення життя двох інших моїх синів, за якими потрібно стежити, годувати, одягати їх. Щоб вони в школі вчилися, молодший займається в музичній школі”, — говорить Михайло.
Через те, що двоє потерпілих та мати Миколи Харківського Марина не з’явились на засідання, суд оголосив перерву у слуханні до початку липня.
Як повідомляв Харків Times, увечері 26 жовтня на перехресті проспекту Гагаріна та вулиці Одеської у Харкові сталася ДТП. Водій Infiniti виїхав на перехрестя на червоний, забороняючий сигнал світлофора та вдарив автомобіль Chevrolet, який їхав на «зелений». Внаслідок зіткнення водій Chevrolet загинув, ще троє людей отримали травми.
Згідно з результатами автотехнічної експертизи, швидкість автомобіля Infiniti під керуванням 16-річного Миколи Харківського в момент зіткнення з Chevrolet, водій якого загинув в аварії, склала 180 км на годину.
24 грудня 2021 року слідство завершило досудове розслідування щодо 16-річного водія Infiniti.
Перед законом також відповість Михайло Харківський – батько обвинуваченого в смертельній ДТП. 50-річного чоловіка звинувачують у злісному невиконанні обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 166 КК України).