Як відновлюватимуть пошкоджені російськими обстрілами будинки в Харкові

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Будівлі, які були значно пошкоджені під час російських обстрілів Харкова, мають пройти кілька етапів експертних перевірок для отримання державних коштів на відновлення.

Про це Харків Times повідомили у Харківській міській раді.

За словами заступника директора Департаменту житлово-комунального господарства Олексія Богача, в місті значно пошкоджені близько 500 будинків, 50-60 з яких підлягають знесенню, а решта має пройти комплексні експертизи. Першими їх перевірятимуть фахівці КП «Жилкомсервіс», а потім – вчені, які дослідять «зразки бетону, цегли, арматури тощо».

«Інструментальні експертизи проходять за графіком виділення державних коштів на реконструкцію, адже якщо ми зробимо експертизу і півроку нічого не робитимемо, то вона втратить актуальність. Якщо фінансування прийде у 2024 році, то експертиза у 2023 році буде марнотратною. Іноді дешевше звести нову сучасну будівлю, ніж відновлювати стару», – зазначив Богач.

Він також повідомив, що наразі міська влада співпрацює з Державним агентством відновлення щодо 60 об’єктів, 20 з яких, у тому числі освітні та медичні установи, знаходяться на Північній Салтівці.

Фото: Сергій Бобок/Харків Times

Як повідомляв Харків Times, у Харкові вирішено демонтувати три будинки у центрі міста, які зазнали руйнації через російські ракетні обстріли. Мова йде про будинок на вулиці Свободи та два – на вулиці Мироносицькій. Мешканці зруйнованих будинків з таким рішенням не погодились та зажадали додаткових експертиз.