«У нас є трофейна техніка, зброя, певні успіхи» – РДК та легіон «Свобода России» (фото)

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Російський добровольчий корпус та легіон «Свобода России» – росіяни, які воюють із путінською росією на боці України – завершили свій рейд територією бєлгородської області та готові знову повернутися туди для виконання нових завдань.

Про це кореспондент Харків Times довідався під час зустрічі бійців цих підрозділів із журналістами, яка відбулася вчора, 24 травня, неподалік від українсько російського кордону на півночі України.

«У нас є трофейна техніка, зброя, певні успіхи. Я хочу довести, що можливо битися проти тирана, що влада путіна – не безмежна, що фсб може бити, контролювати, катувати неозброєних, але як тільки вони зустрічаються з повноцінним спротивом, вони тікають», — спростував фейки про знищення бійців легіону та РДК командир Російського добровольчого корпусу Денис із позивним «White Rex».

За словами Дениса, їх підрозділи зайшли на 42 км углиб бєлгородської області. Деякі російські населені пункти бійці РДК та Легіону контролювали протягом доби, на яку була розрахована ця операція.

«У черговий раз, коли ми перетинаємо кордон рф, ми бачимо, що військово-політичне керівництво не готове до такого. Вони багато розповідали, що укріплюють лінію кордону, витрачають мільярди – зуби дракона, пости, якесь суперспостереження. Коли доходить до справи, все це сиплеться. Наскільки потужніше ми заходимо, настільки більше часу їм треба для прийняття рішень», – зазначив White Rex.

Як повідомив заступник командира легіона «Свобода России» з військово-цивільного співробітництва із позивним Цезар, у бєлгородській області вони «стали свідками безпринципності й жорстокості путінських військ».

«Поки легіонери проходили населені пункти, не чіпаючи місцевих мешканців, ствольна артилерія та авіація вс рф працювала по мирних містах. Це та сама турбота про громадян, про яку кажуть у кремлі? Ми довели, що путінські війська виявилися абсолютно не готові до організованого спротиву росіян та ладні стерти з лиця землі свої ж землі, щоб не показати слабкість», – сказав він.

За його словами, всупереч твердженням російської пропаганди про «знищення» бійців Легіону та РДК, втрати склали двоє бійців загиблими та десятеро – пораненими. Командир РДК заявив про двох поранених.

Бійці РДК та легіону «Свободная Россия» заявили про захоплення у полон щонайменше одного російського військового та певну кількість «перетрофеєної» російської техніки, що її росіянам вдалося захопити під Бахмутом.

Наостанок легіонери та воїни РДК заявили, шо мають намір повернутися до російської території «для виконання інших завдань».

Як повідомляв Харків Times, 22 травня легіон «Свобода России» та Російський добровольчий корпус заявили про своє «повернення додому» та увійшли до бєлгородської області, захопивши кілька населених пунктів на території рф.