На Харківщині без електрики залишаються ще майже 100 населених пунктів

Фото: "Харківобленерго"

Станом на 9 травня в Харківські області знеструмленими залишаються 99 населених пунктів та більше 26 тисяч споживачів. Найбільші пошкодження електромережі були зафіксовані в Ізюмському, Чугуївському та Харківському районах.

Про це Харків Times повідомили в АТ «Харківобленерго».

«Великий відсоток пошкодженого обладнання, щільна замінованість території та постійні обстріли – це основні перешкоди для більш швидкого відновлення електропостачання в населених пунктах, знеструмлених через війну», – заявив заступник технічного директора «Харківобленерго» Олександр Кишинський.

Найбільший відсоток пошкоджень та непідключених населених пунктів – в Ізюмській громаді, на південному напрямку.

«Це села Студенок, Букине і т.д. Уже понад три місяці сапери не можуть пройти цю ділянку до кінця. Швидкість обстеження – 60-100 метрів на день, хоча розрахунків ДСНС тут більше, ніж достатньо. Ще один важкий напрямок – Гракове, Мосьпанове, Чкаловське в Чугуївському районі. Пошкодження там надзвичайно великі. Як і замінованість території. В тому районі підірвалося вже 4 одиниці спецтехніки для розмінування», – зазначив Кишинський.

Він підкреслив, що у першу чергу сапери та енергетики працюють над відновленням електропостачання  «там, де живуть люди».

Зокрема, наразі триває робота у таких населених пунктах, як Мосьпанове (Малинівська громада), Студенок, Співаківка, Заводи (Оскільська громада), Вітрівка (Балаклійська громада), Велика Комишуваха, Курулька (Барвінківська громада), Старий Салтів (Старосалтівська громада), Уди, Костянтинівка, Андріївка (Золочівська громада), Черкаські Тишки, Руські Тишки (Циркунівська громада), Прудянка, Руська Лозова (Дергачівська громада).

«На жаль, через постійні обстріли поки що неможливо відновити електропостачання у таких населених пунктах, як Гур’їв Козачок та Сотницький Козачок в Золочівській громаді, де до державного кордону всього 200 метрів, у селах Стрілеча та Глибоке Липецької громади. Важко працювати у Вовчанську та Дворічній, куди ми не можемо доїхати по декілька днів, а також у Борівській громаді, яка межує з Луганською областю», – розповів Кишинський.

Як повідомляв Харків Times, 8 травня енергетики відновили електропостачання трьох сіл Куп’янського району області, які були знеструмлені внаслідок російських артилерійських обстрілів 5 травня.

З початку деокупації Харківської області станом на 8 травня піротехніки ДСНС виявили та знешкодили 59 тисяч 890 вибухонебезпечних предметів. Протягом восьми місяців піротехнічні підрозділи рятувальної служби обстежили площу, що дорівнює території 340 стадіонів “Металіст” (2 413,5 га).