Енергетики відновили 40 км мереж і повністю заживили Слатине

Фото: АТ "Харківобленерго"

Чотири місяці знадобилося фахівцям АТ “Харківобленерго, щоб повністю відновити електропостачання у селищі Слатине Харківського району. Селище перебувало на лінії зіткнення і зазнало суттєвих руйнувань. Лише третина електромереж у Слатиному залишилася неушкодженою.

Про це Харків Times повідомили в АТ “Харківобленерго”.

За інформацією енергетиків, селище було знеструмлено через бойові дії ще на початку березня 2022 року. Коли ЗСУ відігнали рашистів подалі, у селище зайшли сапери і обстежили територію на наявність вибухонебезпечних предметів. Після цього, у січні 2023 року, енергетики змогли розпочати відновлення електропостачання, повідомив начальник Дергачівського РЕМ Володимир Климчук.

За його словами, руйнування у Слатиному були жахливі, особливо у центрі.

“Коли ми вперше зайшли в населений пункт, то були вражені масштабами пошкоджень. Особливо постраждав центр. П’ять підстанцій були зруйновані вщент. У відсотках пошкодження мережі складали близько 70%.”, – розповів Володимир Климчук.

Щоб повністю заживити Слатине, ремонтні бригади повністю замінили комплектну трансформаторну підстанцію, 6 трансформаторів, близько 100 опор по лінії 0,4 кВ та 20 опор по лінії 10 кВ, а також 10 км дроту.

Разом зі світлом у селище повертаються люди: дехто назовсім, а дехто поки що приїжджає тільки на вихідні.

За словами керівника РЕМ, наразі у Слатиному проживають близько 2000 чоловік. До війни населення тут складало понад 6000 осіб.

Щодо найближчих планів, то енергетики Дергачівського РЕМ продовжують працювати над відновленням електропостачання Руської Лозової та Прудянки, які, як і Слатине, також є одними з найбільш постраждалих від війни населених пунктів області.

Як повідомляв Харків Times, енергетикам щонайменше двічі на тиждень доводиться ремонтувати пошкоджені російськими “градами” лінії електропередачі  у селах Колодязне та Анискине на Куп’янщині.