Прихильність Харківської облради до проросійських депутатів залишається незмінною

Фото: Сергій Бобок/Харків Times

Вчора, 14 лютого, Харківська обласна рада ощасливила нас новими почесними громадянами області. Частина кандидатів у почесні сумнівів не викликає, частина дещо дивує, але один… Щоправда, мабуть через цю кандидатуру за нових почесних громадян голосували списком, до речі, всупереч регламенту.

Як повідомили Харків Times у Харківській обласній раді, звання «Почесний громадянин Харківської області» «присвоєно тим, хто своєю працею та невпинною боротьбою за Харківщину протистоять агресору від початку війни та допомагають мешканцям регіону».

Зрозуміло, жодних сумнівів та питань у даному списку сьогодні не викликають імена начальника Головного управління ДСНС України у Харківській області генерал-майора служби цивільного захисту Олександра Волобуєва чи директора Комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», доктора філософії Віктора Забашти. Та й наша доблесна «Укрзалізниця» від початку російського вторгнення показала себе з найкращого боку, тому ім’я виконавчого директора регіональної філії «Південна залізниця» Акціонерного товариства «Українська залізниця», кандидата технічних наук, заслуженого працівника транспорту України, почесного залізничника Миколи Уманця у цьому списку цілком на своєму місці.

Певним чином дивують, скажімо, імена начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Харківській області Раїси Єремейчук, навіть враховуючи її численні звання й заслуги, чи Олександра Пивовара, який керував обласним управлінням СБУ в 2014-2016 роках, нехай він і є почесним членом Харківського осередку Асоціації ветеранів спецпідрозділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України та займає нині посаду радника генерального директора АТ «Українські енергетичні машини». Здається, під час війни почесними громадянами краще було б бачити військових, які безпосередньо зараз захищають нашу область чи волонтерів, які допомагають їм у цьому.

Але у списку «почесних» дійсно великі питання та дійсно неабиякий подив викликає ім’я депутата Харківської обласної ради V, VI, VII, VIII скликань, народного депутата України IV скликання Олега Каратуманова.

Перш за все, мабуть, таки слід згадати, від яких політичних сил Каратуманов обирався чотири рази до Харківської облради та один раз до Верховної Ради України. Останній раз, у 2020 році, він пройшов до облради за списком Блоку Кернеса. У 2006 та 2010 роках обирався від Партії регіонів, у 2015 – від Опозиційного блоку. Тобто прихильність свіжоспеченого почесного громадянина області проросійським партіям залишається незмінною. Сюди можна додати ще членство у «За Єдину Україну» ( це – у парламентський період), медведчуківській СДПУ(о), Народній партії, «Народному виборі», «Демократичних ініціативах». Тобто політична орієнтація Каратуманова сумнівів не викликає.

Зараз облрада зазначає, що цей достойний громадянин «допомагав армії» – без конкретики чи подробиць. Може, й так. Але у Харківській області сотні, якщо не тисячі прекрасних людей допомагають армії, при цьому їхні заслуги видно неозброєним оком. Чому ж у почесні громадяни «номінована» людина з настільки сумнівним політичним бекграундом? Чому почесним громадянином стає учасник «опозиційного шабашу» 2016 року, що закінчився бійкою? Хіба всі вже забули про той «Антикризовий форум», учасниками якого були нині підсанкційний прихильник московської церкви Вадим Новинський, колишній нардеп, що голосував проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей Дмитро Шенцев, одіозний колишній харківський нардеп та голова обладміністрації Михайло Добкін і поруч із ними – новий почесний громадянин області Олег Каратуманов? Всі вже забули, що бійка під час втечі всіх цих персонажів з приміщення хабу «Фабрика» виникла не без участі сина Каратуманова Дмитра? Нагадувати читачам про «подвиги» достойного нащадка достойного батька не будемо, бажаючі можуть звернутися до інтернету – там все є. Є там і сумнівна історія з невдалим врешті «віджимом» пляжу в Безлюдівці, придбанням авторинку «Лоск» після загибелі його власника, історіями навкруг газовидобування в Харківській області, «невидимими» доходами дружини достойника і ще багато чим, про що писали ЗМІ протягом багатьох останніх років.

Регламент Харківської обласної ради передбачає поіменне голосування за почесних громадян, і лише за рішенням пленарного засідання можна за них голосувати списком. Зрозуміло, наша облрада таке рішення ухвалила. У зв’язку із цим за інші достойні кандидатури не голосувала фракція ЄС, яка не змогла віддати свій голос за Каратуманова.

«Наша фракція ЄС ці рішення не підтримала. Якщо було б поіменне голосування, ми б визначалися по-іншому», – підкреслила голова фракції Галина Куц.

Також Куц зазначила, що у минулому, 2022 році, на стипендії почесним громадянам облрадою було витрачено 12 мільйонів гривень.

«Це у рік війни у фронтовій області!» – обурюється голова фракції ЄС.

Слід згадати також, що коли минулого разу почесними громадянами пропонували зробити, скажімо, начальника Харківського гарнізону Сергія Мельника (Марсель) та першого заступника голови ХОВА Олександра Скакуна, – обидва відмовились.

«У даний час активної фази російської військової агресії проти України, акцент при прийнятті рішень щодо нагороджень треба робити на особистості військових, які вже своїми діями довели вірну службу Україні та Харківщині», – прокоментував свою відмову Скакун.

Взагалі Харківська облрада у ці воєнні часи, здається, робить крок уперед та два кроки назад. На останній сесії нарешті звільнили Володимира Святаша, батька зрадника Дмитра Святаша, який і сам від початку вторгнення знаходиться в росії, з посади гендиректора КНП “Обласний центр медичної статистики”. До речі, того самого Святаша, якого 3 грудня та сама облрада позбавляла того самого звання почесного громадянина. Ще за власним бажанням позбавили депутатського мандата російського громадянина з 2014 року Богдана Мальованого. Та схоже, більшість нинішньої облради просто пуповиною пов’язана з проросійськими партіями та «опозиційними політсилами» – нічим іншим призначення Олега Каратуманова почесним громадянином області пояснити не можна.

Як повідомляв Харків Times, одіозний депутат Харківської обласної ради Богдан Мальований, упійманий на отриманні у 2014 році російського громадянства, написав заяву про складання з себе депутатських повноважень. В облраді підготували проект рішення з цього приводу.

Порядок денний настцпної сесії передбачав розгляд низки кадрових питань, серед яких звільнення Володимира Святаша з посади гендиректора КНП “Обласний центр медичної статистики”. На пленарному засіданні 3 грудня депутати позбавили Володимира Святаша, відомого своїми антиукраїнськими поглядами, звання “Почесний громадянин Харківської області”.