У Харкові за махінації при ремонті мосту на проспекті Льва Ландау судитимуть чоловіка

У Харкові судитимуть одного з учасників схеми по розкраданню коштів при ремонті мосту на проспекті Льва Ландау. За участю обвинуваченого було поставлено неякісні опори для ремонту моста і нанесено збитків у розмірі 1,8 млн грн.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, у 2017 році між Департаментом будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір вартістю майже 40 млн грн на проведення капітального ремонту мосту, розташованого на проспекті Льва Ландау.

Згідно проєктно-кошторисної документації до вказаного договору, було передбачено улаштування опор контактної мережі.

“Директорка підприємства-постачальника та обвинувачений, вступивши у змову, організували виготовлення опор для здійснення ремонту неналежної якості, через що безпосередньому підряднику під виглядом доброякісної продукції поставлено труби, які вже були у використанні і не відповідали необхідним стандартам. Щоб замаскувати відсутність оцинковки, представники фірми-постачальника пофарбували опори.”, – розповіли в прокуратурі

Департамент будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради перерахував на рахунок товариства-підрядника майже 7 млн грн за всі виконані роботи з капітального ремонту. У свою чергу, підрядником перераховано понад 1,8 млн грн на рахунок фірми-постачальника.

“Таким чином, директорка підприємства-постачальника разом зі спільником незаконно заволоділи сумою понад 1,8 млн грн, чим завдали державі збитків на вказану суму.”, – підсумували у прокуратурі.

Чоловіка судитимуть за фактом організації заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі (ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України). Справу розглядатимуть у Московському районному суді м. Харкова.

Як повідомляв Харків Times, розслідування фактів поставок неякісної продукції для ремонту моста на проспекті Льва Ландау почали в березні 2020 року.

Слідчі повідомили про підозру одному з керівників управління по будівництву, ремонту та реконструкції Департаменту будівництва та шляхового господарства Харківської міської ради, який прийняв неякісні опори.

У листопаді 2020 року року за погодженням з Харківською обласною прокуратурою до суду направлено обвинувальний висновок у відношенні чиновника Харківської міськради. Його звинувачують у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК).