В Харкові вшанували пам’ять Героїв Крут (фото)

Фото: Європейська солідарність - Харківщина /Facebook

29 січня у Харкові вшанували пам’ять курсантів та кадетів, які 105 роки прийняли нерівний бій, захищаючи Київ від вторгнення військ більшовицької Росії. Біля могили одного з учасників тих подій, Валентина Отамановського, харків’яни запалили окопну свічку.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського осередку партії “Європейська солідарність” у Facebook.

Стало вже традицією у день пам’яті Героїів Крут відвідувати могилу Валентина Отамановського, якого поховано на 2 цвинтарі.

Це була визначна особистість, він був членом Української Центральної Ради, жертвою сталінського режиму та відомим ученим”, – розповіла учасниця акції депутат Харківської обласної ради Галина Куц.

У квітні 1930 р. на судовому процесі у Харкові його було засуджено по сфальшованій справі Спілки визволення України: 5 років таборів суворого режиму та 2 роки заслання до Татарстану.

Після репресій Отамановському не дозволялося покидати Казань і тому деякий час був змушений лишатися на чужині, де займався викладацькою діяльністю в університетах.

Біля могили Валентина Отамановського (1893-1964) запалили окопну свічку, яка нагадує, що битва за вільну УКраїну триває вже не перше сторіччя.

Після цього учасники акції поклали квіти біля меморіалу Української повстанської армії в Молодіжному парку.

Довідка: 29 січня 1918 року між Ніжином та Бахмачем у Чернігівській області, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, неподалік залізничної станції Крути відбувся бій. Тут кілька сотень українських воїнів стримували наступ на Київ військ більшовицької Росії під проводом полковника Михайла Муравйова.

Українське військо налічувало близько 300 бійців Студентського куреня, 250 – Першої української військової школи та майже 40 гайдамаків. Під командуванням Муравйова воювало 3-4 тисячі червоногвардійців з Москви, Петрограда і Кронштадта.

Як пвідомляв Харків Times, у Молодіжному парку Харкова 25 грудня відкрили відновлений пам’ятник воїнам Української повстанської армії.