“Укренерго” запроваджує аварійні відключення світла у Харківській області

Сьогодні, 27 січня, у Харківській області через суттєвий дефіцит, викликаний 13-им ударом окупантів по енергооб’єктам країни,  діятимуть і погодинні, аварійні відключення світла.

Про це Харків Times довідався з власного досвіду та повідомлення НЕК “Укренерго”.

За інформацією “Укренерго”, внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції (генеруючі потужності) та високовольтна мережа. Атака рашистів 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об’єктам високовольтної мережі.

“Енергосистема все ще відновлюється після попередніх серій ворожих ракетних обстрілів, які спричинили пошкодження енергоблоків електростанцій. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання.”, – пояснили в компанії.

Споживання електроенергії залишається на тому ж рівні, що і до масованої атаки 26 січня. Відповідно, в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності.

“Диспетчерський центр бачить перевищення лімітів у десяти областях, через що застосовуються аварійні відключення у Харківській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Черкаській, Житомирській, Волинській, Львівській, Рівненській областях. Упродовж доби можливі аварійні відключення і в інших областях.”, – розповіли в “Укренерго”.

В компанії нагадали, що енергосистема України вже пережила 13 ракетних атак ворога та 15 ударів БПЛА по енергооб’єктах. Крім цього, понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі і знаходяться під контролем ворога. Це найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС. Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Також зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій – це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години, де наразі найбільший дефіцит.

Як повідомляв Харків Times, “Харківобленерго” оновило графік погодинних відключень світла, який діятиме у Харківській області з 23 по 29 січня 2023 року.