СБУ затримала посадовицю, яка в тилу чекала окупантів та “зливала” їм інформацію

Фото: Владислав Абдула/Facebook

Співробітники СБУ за підозрою у держзраді затримали сільського голову однієї з територіальних громад Красноградського району Харківської області. 49-річна жінка чекала на приход окупантів та “зливала” ворогу розвідувальну інформацію.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Громада, яку очолювала затримана, не перебувала під окупацією російських військ і під час широкомасштабного вторгнення рф в Україну знаходилася у глибокому тилу.

За даними слідства, жінка добровільно налагодила контакт зі співробітниками російських спецслужб та систематично надавала їм допомогу у проведенні підривної діяльності проти України.

“За вказівкою ворожих кураторів вона придбала мобільний термінал, встановила туди популярні месенджери, за допомогою яких обговорювала механізми збору та передачі інформації, а також отримувала нові завдання. Зрадниця виходила на зв’язок у відповідний проміжок часу, який попередньо узгоджувався із представниками спецслужб рф.”, – повідомив Владислав Абдула.

Під час сеансів зв’язку зрадниця передавала ворогу наступні відомості:

  • інформацію про розміщення військової техніки, озброєння, особового складу ЗСУ на території району;
  • списки мобілізованих та військовослужбовців ЗСУ, учасників антитерористичної операції і операції Об’єднаних сил;
  • дані про місця розташування споруд цивільного захисту населення на території району (бомбосховищ, об’єктів укриття), територіальних центрів комплектування ЗСУ, відділів поліції, будівель, де відбуваються наради представників органів влади Харківської області;
  • інформацію про мінування та вжиті заходи охорони об’єктів шляхової інфраструктури (мостів та шляхопроводів);
  • власноруч складений список під назвою “Вредители”, куди вона особисто внесла відомих їй українських патріотів на території району та осіб з активною проукраїнською позицію.

Співробітники СБУ провели низку обшуків за місцями роботи та мешкання зрадниці. Під час слідчих дій вилучені мобільні телефони, магнітні носії інформації, списки мобілізованих, речі та інші документи, що свідчать про її протиправну діяльність.

Жінці повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України(державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). За такий злочин передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

За рішенням суду затримана перебуває під вартою.

Як повідомляв Харків TimesСБУ затримали заступника начальника окупаційної Кіндрашівської адміністрації.