Двічі потрапляли під обстріли: енергетики повернули світло до знеструмлених з 31 грудня сел Чугуївського району

Фото: Харківобленерго

Два тижні у морози і подекуди під обстрілами працювали фахівці АТ “Харківобленерго”, щоб відновити електропостачання у селах Чугуївського району, знеструмлених внаслідок російського обстрілу 31 грудня. Станом на 14 січня енергетики повернули світло до 10 населених пунктів району.

Про це Харків Times повідомили в АТ “Харківобленерго”.

В останній день минулого року російські снаряди пошкодили високовольтну лінію 110 кВ біля Вовчанська, яка живить 10 трансформаторних підстанцій.

Як розповів начальник ХВРЕМ Олександр Ганус, відновити цю лінію не вдалося. Намагаючись це зробити, бригада двічі потрапляла під обстріли.

“Тому було прийнято рішення відновлювати іншу пошкоджену раніше високовольтну лінію, яка іде через річку Сіверський Донець, і підключати споживачів вже через неї. Це було складне завдання, адже в місці, де проходить ця лінія, дуже стрімка течія. Нам пощастило: вдарили морози, і річка замерзла. Завдяки цьому ми змогли перейти водну перепону та провести роботи із відновлення”, – розповів Олександр Ганус.

За його словами, великою проблемою було ще й те, що ця територія не була перевірена ДСНС, і спочатку її потрібно було розмінувати. Результат – сапери знайшли тут декілька розтяжок.

Наразі споживачі Артемівки, Мартової, Нового Бурлука, Базіліївки, Юрченкового, Білого Колодязя, Приколотного, Хотімлі та інших сіл – зі світлом.

Як повідомляв Харків Times, енергетики відновлюють електропостачання у Чугуївському районі. 6 грудня світло повернули до трьох сіл і тривають роботи з відновлення електропостачання у с.Коробочкине.