На відновлення зруйнованого росіянами музею Сковороди Укрпошта спрямує 7,5 млн грн

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Укрпошта спрямує 7,5 млн гривень на відновлення зруйнованого російською ракетою Національного музею всесвітньо відомого українського філософа Григорія Савича Сковороди у селі Сковородинівка Богодухівського району Харківської області.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній військовій адміністраціі.

“Гроші планують виручити від продажу поштового блоку «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди».”, – розповіли в адміністрації.

Окрім цього на відновлення музею планується залучити кошти інозмених донорів. За словам міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка, Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури оголосила збір коштів на реставрацію музею у Сковородинівці.

Також ведуться перемовини з Британією, Німеччиною, Францією, Бельгією, Італією, Норвегією щодо допомоги з відновленням будівлі.

Довідка:

Григорій Савич Сковорода – український філософ-містик, богослов, поет, педагог, можливо, і композитор літургійної музики. Мав значний вплив на сучасників і подальші покоління своїми байками, піснями, філософськими творами, а також способом життя, через що його називали Сократом. Взимку цього року ми відзначатимемо 300-річчя великого філософа, чиє ім’я знають і поважають в усьому світі.

Музей розташований у маєтку XVII століття, де в останні роки життя працював та біля якого був похований Григорій Сковорода. Музей було відкрито у 1972 році, і у травні поточного року планувалося відзначати його 50-річчя.

Як повідомляв Харків Times, увечорі 6 травня пряме влучення снаряду в дах будівлі Національного музею всесвітньо відомого українського філософа Григорія Савича Сковороди викликало пожежу, яку гасили до ранку.

Для відновлення зруйнованого російською ракетою музею Сковороди створять благодійний фонд.