За підозрою у держзраді затримано екскерівника СБУ в Харківській області

Фото: Фокус

Правоохоронці затримали колишнього начальника Управління Служби безпеки України в Харківській області. Йому повідомлено про підозру у державній зраді та самовільному залишенні місця служби, вчиненому в умовах воєнного стану (ч. 1 ст. 111, ч. 5 ст. 407 КК України).

Про це Харків Times повідомлили у прес-службі Офіса генерального прокурора України.

За даними слідства, 24 лютого 2022 року підозрюваний за власною ініціативою почав працювати на шкоду обороноздатності і державній безпеці України.

“Він не забезпечив виконання функцій та завдань, покладених на УСБУ в області та вчинив багатоетапні дії, направлені на усунення Голови Харківської обласної військової адміністрації від виконання обов’язків”, – розповіли у Офісі генпрокурора.

Крамі того, за оперативною інформацією, будучи у підпорядкуванні командувача угруповання військ «Харків», в умовах воєнного стану, він самовільно залишив місце служби та незаконно перебував за межами Харківської області.

Підозрюваний усунувся від виконання бойових розпоряджень командувача і не організував контррозвідувальну і контрдиверсійну діяльність УСБУ в Харківській області. Він також не забезпечив участь підрозділу в обороні м. Харкова у складі сил угруповання військ «Харків».

Хоча слідство не називає прізвище фігуранта, мова йде про Романа Дудіна, звільненого з посади керіника управління СБУ у Харківській області.

За інформацією ЗМІ, Дудіна затримали в одній з областей на заході України.

Як повідомляв Харків Times, очільника СБУ у Харківській області Романа Дудіна звільнив Володимир Зеленський в день свого приїзду до Харкова 29 травня 2022 року. Як пояснив голова держави, Дудіна було звільнено за те, що той «не працював на захист міста з перших днів повномасштабної війни, а думав лише про себе особисто».