Загарбників дивує самоорганізація та взаємодопомога мешканців тимчасово окупованої Харківщини

У Харківській області мешканці окупованих територій самоорганізуються, щоб допомагати один одному, та відмовляються від ворожої «гуманітарки», чим дивують окупантів.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Головного управління розвідки Міноборони України.

На тимчасово окупованих територіях дуже складна соціальна-побутова ситуація, у багатьох населених пунктах немає світла та води, тому місцеві мешканці самоорганізовуються для взаємодопомоги.

▪️У Великобурлуцькому районі волонтери розносять по домівках харчові продукти та необхідні ліки для малозабезпечених осіб. Для цього волонтери самостійно збирають кошти, принципово відмовляючись від російської «допомоги».

▪️У Куп’янському районі, де відсутнє водопостачання, волонтери організували доставляння технічної води для людей похилого віку. Ситуація з доступом до питної води залишається вкрай напруженою.

▪️Відомо, що впродовж 21–23 квітня російські військовослужбовці відбирали у місцевих мешканців генератори для використання у власних цілях.

▪️При цьому, окупанти висловлюють здивування активністю та самоорганізацією українців у тимчасово окупованих районах Харківської області. За їхніми словами: «В росії все було б по іншому. Ніхто б не займався волонтерством».

▪️російські військовослужбовці та співробітники ФСБ намагаються деморалізувати місцеве населення, поширюючи інформацію, начебто «це Україна вимкнула електропостачання населених пунктів», а також, що «Харків вже майже окупований росіянами».

▪️Одночасно окупанти посилюють контроль за телефонними та інтернет-мережами. Зокрема, в Харківській області встановлюється обладнання російського мобільного оператора «Мегафон».

▪️Впроваджується розрахунок російськими рублями, а місцеве населення агітують виїжджати до рф для здійснення покупок товарів та ліків.

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області в окупантів є проблеми з розміщенням та лікуванням поранених