Окупанти обстріляли Дробицький Яр – меморіал жертвам Голокосту біля Харкова

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Російські війська обстріляли і пошкодили розташований неподалік Харкова меморіал жертвам Голокосту – Дробицький Яр.

Про це Харків Times повідомили в Міністерстві оборони України, оприлюднивши фото.

“Російські окупанти обстріляли та пошкодили Меморіал жертвам Голокосту в Дробицькому Яру поблизу Харкова. Нацисти повернулись. Рівно через 80 років”, – зазначили в повідомленні.

Довідка:

14 грудня 1941 року військовий комендант Харкова видав наказ усім євреям міста переселитися до бараків у районі ХТЗ. З 27 грудня 1941 року їх під приводом відправки на роботу групами виводили до Дробицького Яру на східній околиці міста та розстрілювали. 7 січня 1942 року харківське єврейське гетто перестало існувати. Також у яру розстрілювали ромів та полонених червоноармійців. Загалом у Дробицькому яру було вбито від 16 до 20 тисяч людей.

Будівництво меморіалу жертвам нацизму у Дробицькому яру розпочалося у 1992 році. Перша черга меморіалу була відкрита 13 грудня 2002 року. До неї увійшли пам’ятний знак-менора, алея та 20-метровий монумент (автори – художник-монументаліст В. Я. Савенков, архітектор – А. Ю. Лейбфрейд). 22 серпня 2005 року на меморіалі відкрили жалобний зал із Чашею скорботи.

Як повідомляв Харків Times, 23 березня російська ракета влучила в одне з поховань на території Меморіалу жертв тоталітаризму в Лісопарку на околиці Харкова. Також ракета пошкодила таблички із іменами розстріляних на цій території. Нащадки сталінських чекістів добивають свої жертви навіть у могилах.

24 березня рашисти обстріляли Меморіал Слави, присвячений радянським воїнам та громадянам, які загинули під час Другої світової війни, у лісопарку на Білгородському шосе в Харкові.