Катастрофа Ан-26 під Чугуєвом: родичі загиблих позиватимуться до держави

Фото: Сергій Бобок / Харків Times

Представник 28 потерпілих у справі про аварію літака Ан-26 під Чугуєвом готує цивільні позови від родичів загиблих до Міноборони, військової частини А-4104 та Державної казначейської служби.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного з посиланням на представника родичів загиблих Віталія Погосяна.

“Завтра подаватиму 28 цивільних позовів. Ми судитимемося з Міністерством оборони, військовою частиною та Держказначейством. [Просимо стягнути з держави] по 1 млн кожному. Усього 28 млн грн”, — сказав Погосян.

“Якщо держава не забезпечила право на життя, що було в нашому випадку, це вже порушення ст. 2 Європейської конвенції з прав людини. Ми виходили з того, що держава мала забезпечити безпеку польоту, тому судимося з державою. І вимагаємо [компенсації] моральної шкоди від держави за те, що вона не забезпечила право на життя загиблих хлопців”, — пояснив представник постраждалих.

У судовому процесі про катастрофу Ан-26 у Харківській області — понад півсотні учасників, з яких 34 — потерпілі (вцілілий курсант В’ячеслав Золочевський та родичі загиблих). Потерпілою стороною також визнано Міноборони.

Як повідомляв Харків Times, на борту літака знаходилося 27 військових, 25 з них загинули під час катастрофи. Один курсант, що отримав 90% опіків тіла, помер наступного дня у лікарні.

Единий, хто вижив після падіння військового літака АН-26, курсант ХНУПС Володимир Золочевський, після падіння намагався врятувати свого товариша.

Член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Ірина Верещук (фракція партії “Слуга народу”) під час брифінгу 30 вересня заявила, що комітет планує передати правоохоронцям інформацію щодо можливих системних порушень у Харківському національному університеті Повітряних сил ім. Кожедуба, які мали місце ще до катастрофи літака Ан-26Ш.

Міноборони повідомило 23 жовтня, що начальника Харківського національного університету Повітряних сил Олександра Турінського усунуто від виконання службових обов’язків до остаточного офіційного встановлення всіх обставин та причин катастрофи.

28 жовтня Урядова комісія з розслідування катастрофи Ан-26Ш, яка сталася 25 вересня під Чугуєвом, офіційно оприлюднила результати роботи і назвала причини трагедії. Згідно з висновками комісії, причина катастрофи – системні порушення правил виконання польотів в ХНУПС ім. Кожедуба.

Під час розслідування причин та обставин авіакатастрофи було проведено понад 150 різних експертиз.

Підготовче засідання у справі має відбутися у Чугуївському міському суді 28 січня.