ОПОРА заявила, що один із протоколів підрахунку голосів сфальсифіковано

Фото: УНН

У громадській організації «Громадянська мережа «Опора» заявили, що один із протоколів голосування на виборах мера Харкова містить недостовірні дані. Різночитання зафіксували у протоколі підрахунку голосів на виборчій дільниці №631675, що розташована у провулку Лиманському, 1.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення ГО “Опора“.

Так, у протоколі, який отримав під час засідання на ДВК спостерігач ОПОРИ, голоси розподілилися наступним чином: Величков – 1, Добкін – 190, Маринін – 4, Мустафаєва – 16, Немічев – 27, Плетньов – 15, Ряполов – 1, Скорик – 21, Терехов – 246, Ярославський – 14.

А під час засідання Основ’янської районної у місті Харкові ТВК представник дільничної комісії оголосив інші цифри, де вже було +70 голосів на користь кандидата Ігоря Терехова.

Це спостерігачка ОПОРИ зафіксувала на відео. Так, представник ДВК оголосив наступні результати, Величков – 1, Добкін – 190, Маринін – 4, Мустафаєва – 6, Немічев – 5, Плетньов – 3, Ряполов – 1, Скорик – 7, Терехов – 316, Ярославський – 2.

За словами регіонального координатора спостереження Громадянської мережі ОПОРА Андрія Токарського, це може свідчити про ймовірну фальсифікацію виборчої документації. Ці факти потребують додаткової перевірки з боку правоохоронних органів та в результаті підтвердження можуть суттєво вплинути на результати виборів.

У прес-службі Нацполіції області обіцяли пізніше прокоментувати цю ситуацію.

Згідно чинного законодавства включення до виборчої документації завідомо недостовірних відомостей караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років. (ч. 2 ст. 158-3 КК).

Як повідомляв Харків Times, Верховна Рада призначила позачергові вибори Харківського міського голови на неділю, 31 жовтня 2021 року.

На позачергових виборах Харківського міського голови 31 жовтня проголосували 28,29% виборців.

За даними екзит-полу, на виборах Харківського міського голови Ігор Терехов став лідером виборчих перегонів, в нього 53,8% голосів.

Поліція зареєструвала 52 повідомлення про порушення на виборах у Харкові.

Громадська організація «Громадянська мережа «Опора» оприлюднила результати паралельного підрахунку голосів, за якими на виборах Харківського міського голови лідирує Ігор Терехов.