У харківські лікарні будуть постачати кисень з “Запоріжсталі”

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові уклали договір на поставку кисню від ПАТ «Запоріжсталь» і обладнають в декількох лікарнях додаткові кисневі точки.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міськради.

Зокрема, в міській клінічній лікарні №8 планують обладнати 60 точок з централізованим киснем. Сьогодні на третьому поверсі медустанови, де знаходиться реанімація, почали проводити необхідні роботи. Завершити їх планують через тиждень. Про такі плани 19 жовтня повідомила журналістам заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

Також вона зазначила, що ПАТ «Запоріжсталь» на умовах дарування надаватиме Харкову необхідну кількість тонн кисню на добу.

Світлана Горбунова-Рубан також повідомила, що всього в міських лікарнях функціонує 1 540 ліжок для хворих на коронавірус. Обладнано 719 кисневих точок, працюють 1 088 концентраторів. На стаціонарному лікуванні зараз перебувають 1 145 осіб, на кисневій підтримці – 771 пацієнт, у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації – 92 людини, з яких 52 хворих – на апаратах штучного дихання. Впродовж минулої доби було госпіталізовано 58 людей.

«У минулі дні було 130, 137 госпіталізованих, на сьогодні – 58», – підкреслила заступник міського голови.

Як повідомляв Харків Times, за даними Міністерства охорони здоров’я, в Харківській області станом на 8:00 19 жовтня виявили 188 645 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, 1 412 – за минулу добу.

З 10 жовтня місто перейшло до «помаранчевої» зони епідемічної небезпеки.

У Харківській області хворих на коронавірус лікують в 22 лікарнях області. 11 жовтня прийом пацієнтів розпочала Вовчанська лікарня, з резерву виводять Валківську.

У 17-й лікарні всі місця для пацієнтів з COVID обладнають кисневими точками.

За даними мерії, в реанімаціях Харкова взагалі немає вакцинованих від COVID-19.