Діаманти та золото на 4,5 млн гривень: правоохоронці вилучили контрабанду в аеропорту Харкова (фото, відео)

Фото: dpsu.gov.ua

Правоохоронці вилучили в аеропорту Харкова 2 липня діаманти та вироби із золота на 4,5 мільйони гривень, що намагався незаконно провезти в Україну громадянин Туреччини.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Держприкордонслужби.

Співробітники Харківського прикордонного загону спільно зі співробітниками Служби безпеки України та митниками оглянули багаж та ручну поклажу одного з пасажирів рейсу зі Стамбула – 44 – річного громадянина Туреччини. У його речах правоохоронці виявили дві каблучки з білого золота, оздоблені діамантами, 23 діаманти білого кольору з сертифікатами “GIA” загальною вагою 10 карат, золотий ланцюжок вагою 55 грам, два ланцюжки з білого золота з підвіскою, браслет з білого золота, оздоблений 19 діамантами, дев’ять каблучок з білого золота, оздоблені діамантами, один діамант жовтого кольору з сертифікатом “HRD” та шість паперових згортків з діамантами різних розмірів та ваги.

“Коштовне каміння іноземець переміщував з порушенням українського законодавства, завчасну інформацію щодо незаконного переміщення діамантів здобули оперативники ОКПП “Київ”, – йдеться у повідомленні.

За результатами огляду складено протокол про порушення митних правил за статтею 483 Митного кодексу України. Попередня вартість виявлених коштовностей сягає 4,5 млн грн.

Завдяки роботі оперативних співробітників ОКПП “Київ” наприкінці минулого року вдалося припинити дві спроби незаконного перевезення через кордон діамантів та інших коштовностей на загальну суму 32 млн грн. А 1 липня за інформацією і безпосередньою участю оперативників ОКПП “Київ” припинили спробу пасажиру рейсу “Стамбул – Київ” незаконно ввезти діаманти та вироби із золота вартістю близько 2 млн грн. Частину ювелірних виробів перевізник ховав у спідній білизні.