Харківська міськрада знизила орендні ставки на землю (інфографика)

Фото: www.city.kharkov.ua

Харківська міська рада знизила ставки орендної плати при укладанні договорів оренди землі для харківських підприємців. Відповідне рішення ухвалене сьогодні, 30 червня, на позачерговій сесії.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Якщо зараз для обслуговування адміністративних або офісних будівель ставка орендної плати за землю становить 8%, то після реформи складатиме 6%. Для об’єктів грального бізнесу вона складе 12%, для ринків – 6%, для малих архітектурних форм – 5% (для тих, які торгують підакцизними товарами, – 10%), для промислових підприємств – 4%, для об’єктів громадського харчування і побутового обслуговування, готелів – 3%, для об’єктів освіти – 1,5% і т. д. Також орендна плата пропорційно залежатиме від розміру земельної ділянки.

Загалом зменшення ставок орендної плати за землю складе для підприємців від 25 до 46%, що виражатиметься в сотнях тисяч гривень економії на рік.

Також в рамках земельної реформи у Харкові вводиться земельна амністія. У зв’язку з тим, що з 1 січня 2020 року змінилася нормативно-грошова оцінка 1 кв. м землі, деякі землекористувачі, які уклали договори раніше, вже зобов’язані платити по-новому, але ще не роблять цього. Для плавного переходу до нових ставок місто пропонує їм розрахунок за так званим коефіцієнтом адаптації протягом п’яти років.

Як зазначив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, зниження ставок орендної плати за землю полегшить фінансове навантаження на підприємців міста.

“Ми ухвалили зважене рішення, спрямоване на підтримку бізнесу. При цьому ми не повинні забувати про дохідну частину бюджету, щоб були кошти на фінансування медицини і ЖХГ, на будівництво доріг, на зарплату бюджетникам. Тому ми все прорахували, і в умовах пандемії свідомо йдемо на зниження орендних ставок. Такі рішення ще не ухвалювалися. Але ми розуміємо, що коронавірус вдарив і по бюджету міста, і по кожній людині окремо. Це рішення чітко вивірене. Я вдячний всім, хто брав участь у його підготовці”, – сказав Терехов.

Нові ставки орендної плати за землю наберуть чинності з 1 січня 2022 року.