Оновлений ККЗ «Україна» обіцяють відкрити цього літа

Фото: Харків Times

Роботи з реконструкції кіноконцертного залу «Україна» в Харкові, які ведуться з 2019 року, добігають кінця. Залишилося перевірити й налаштувати електрику, розставити крісла та впорядкувати територію навколо.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради з посиланням на директора Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Олексія Чубарова.

Чиновник розповів, що за два роки було виконано комплексний ремонт будівлі — замінено покрівлю, оновлено внутрішні приміщення. Тепер в залі є сучасна акустика та місця для людей з інвалідністю.

За словами Чубарова, ККЗ «Україна» стане одним з кращих і найсучасніших залів в Україні. У ньому передбачені 1,7 тис. посадочних місць, в тому числі — для людей з інвалідністю. Крім того, це буде зал з найкращою в місті акустикою.

«В ході реконструкції було виконано шість акустичних розрахунків. Вся шумоізоляція, шумопоглинаючі панелі і акустика самого залу — кращі в місті й одні з кращих в Україні», — зазначив директор департаменту.

При цьому, оскільки ККЗ «Україна» — пам’ятка архітектури, були збережені практично всі старі проектні рішення (за винятком деяких доповнень). Невеликі зміни, які, в основному, стосувалися використання нових матеріалів, узгоджували з автором проекту.

«Ми зберегли неонове підсвічування на фасаді будівлі в тому стилі, як це було 60 років тому. Збережений шрифт назви, була відреставрована мозаїка на фасадному вході. Сподіваємося, що в новому концертному сезоні харків’яни зможуть прийти в ККЗ, насолодитися звуком і залом після реконструкції», — сказав Чубаров.

Він повідомив, що відкрити ККЗ «Україна» планується цього літа. Зараз ведуться пусконалагоджувальні роботи з електрики, встановлюються крісла та виконується благоустрій території.

Як повідомляв Харків Times, на круглій клумбі на перехресті набережних і вулиці Вернадського побудують світловий фонтан.