Харківські тепломережі затіяли наймасштабнішу реконструкцію в своїй історії

Фото: www.city.kharkov.ua

КП «Харківські теплові мережі» планує у 2021 році замінити близько 100 км мереж. Зараз труби міняють на вулицях Олеся Гончара, Культури та на Салтівському шосе.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Харківської міської ради.

Як повідомили на підприємстві, відразу після завершення опалювального сезону почалися роботи з підготовки міста до зими 2021-2022 рр. У червні тепловикам додалося роботи через позапланової зупинки ТЕЦ-5. Графіки ремонтних робіт перенесли на червень, щоб повторно не відключати гарячу воду в липні, коли теплоцентраль відновить роботу.

У літню ремонтну кампанію на підприємстві планується замінити рекордні 96 км. Це більше, ніж за всі попередні роки. Зокрема, за рахунок коштів бюджету міської територіальної громади буде перекладено 34,5 км мереж.

Уже виконано заміну 5,5 км магістральних і 5 км внутрішньоквартальних мереж. При цьому використовуються сучасні попередньоізольовані труби з пінополіуретану, термін експлуатації яких — 50 років.

Зокрема, зараз 503 м магістральної теплотраси з заміною трубопроводу діаметром 1200 мм реконструюють на вул. Культури; 528 м мереж діаметром 1020 мм — на вул. Олеся Гончара; 1175 м старих труб діаметром 820 мм — на Салтівському шосе. Також більше 1,5 км мереж діаметром 820 мм підлягають заміні на пр. Тракторобудівників.

На підприємстві відзначили, що на всіх ділянках, де йдуть перекладки, в минулому опалювальному сезоні було виявлено велику кількість дефектів. Тому, щоб знизити аварійність і поліпшити якість поданих послуг, КП «ХТМ» проводить на своїх об’єктах такі масштабні роботи.

Всього КП «Харківські теплові мережі» експлуатує понад 1,5 тис. км мереж.

Як повідомляв Харків Times, Харківські тепломережі вироблятимуть електрику.

А до кінця 2021 року 117 багатоповерхових житлових будинків обладнають приладами обліку тепла.

До початку опалювального сезону будуть побудовані дві когенераційні станції. Одна з них уже введена в експлуатацію на Салтівській котельні.