Держрезерву перекрили дах на зайві 800 тисяч гривень

Фото: khar.gp.gov.ua

Директор приватного підприємства, що спеціалізується на покрівельних роботах, виграв тендер на ремонт даху держпідприємства. Однак після завершення ремонту сильно переоцінив свої послуги, фактично привласнивши 800 тисяч гривень, на які не мав права. Зараз йому повідомили про підозру у вчиненні злочину за ч. 3 і ч. 5 ст. 191 КК (заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим в особливо великих розмірах і повторно).

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

Як розповів керівник Харківської місцевої прокуратури № 5 Олексій Лесенко, в ході досудового розслідування встановлено, що в кінці 2019 року одна з організацій, що входять до Державного агентства резерву України, провела відкриті торги з капітального та поточного ремонтів покрівлі приміщень. З переможцем торгів ця організація уклала два договори підряду.

Переможцем торгів було визнано певне ТОВ. Його директор, будучи службовою особою, достовірно знав, що обсяги фактично виконаних робіт не відповідають обсягам, визначеним договорами підряду, проектно-кошторисній документації та актам виконаних робіт. Однак приховав це та завищив обсяг фактично виконаних робіт. Таким чином він заволодів бюджетними коштами на загальну суму майже 800 тис. грн.

Досудове розслідування у справі здійснює слідчий відділ Слобідського відділу поліції. Оперативний супровід — Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та конфіскацією майна.

Як повідомляв Харків Times, екс-менеджерів «Харківобленерго» та «Харківводоканалу» звинувачують у завданні підприємствам шкоди на 18 млн грн.