Майстра Гутянського лісгоспу судитимуть за чотири сотні вирубаних дубів

Фото: khar.gp.gov.ua

Завершено розслідування та передано до суду справу стосовно майстра лісу, який завдав державі збитків на суму понад чотири млн грн.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі прокуратури області.

За погодженням з прокуратурою області до суду скеровано обвинувальний акт стосовно майстра лісу за фактом службової недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Досудовим розслідуванням встановлено, що на території Володимирівського лісництва ДП «Гутянське лісове господарство» здійснювалась незаконна порубка лісу.

“27-річний майстер лісу, будучи посадовою особою, несумлінно ставлячись до своїх прямих обов’язків та неналежно їх виконуючи, не забезпечив належне зберігання майна державного підприємства, яке йому було ввірене. Внаслідок цього у Володимирівському лісництві ДП «Гутянське лісове господарство» невстановлені особи упродовж серпня 2019 р. – лютого 2020 р. незаконно вирубали та вивезли 444 дуби. На порубку цих дерев лісорубні квитки не видавались”, – розповіли в прокуратурі.

Сума шкоди, заподіяної державі, складає понад 4 млн грн.

Згідно ч. 2 ст. 367 КК України, вказаному посадовцю загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п’ятдесяти до семисот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Вказане кримінальне провадження розслідувало територіальне управління ДБР, розташоване у м. Полтаві, оперативний супровід здійснювало Управління стратегічних розслідувань у Харківській області ДСР Національної поліції.

Як повідомляв Харків Times, в березні цього року майстру лісу, який завдав державі збитків на суму понад чотири млн грн, повідомили про підозру.