Світлична вимагає від правоохоронців негайно реагувати на загрози екологічній безпеці (відео)

Фото: kharkivoda.gov.ua

Голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична вимагає від правоохоронців та контролюючих структур області негайно реагувати на всі факти, що загрожують екологічній безпеці. Про це вона заявила 20 вересня під час робочої наради з питань природоохоронних заходів та дотримання безпеки екологічного стану на території Харківської області.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби облдержадміністрації.

Розпочинаючи засідання, Світлична наголосила, що не повністю задоволена рівнем роботи державних органів влади у сфері забезпечення екологічної безпеки. Вона відзначила, що хоча за останні два місяці є позитивні тенденції, але потрібна подальша активізація діяльності всіх органів влади, що відповідають за недопущення та припинення правопорушень у сфері екології.

“Питання екологічної безпеки – найважливіші. Тому наполягаю, щоб усі причетні органи влади приділили цьому підвищену увагу. Прошу правоохоронців дуже оперативно та чітко реагувати на всі факти забруднення атмосфери або водних ресурсів, а також на незаконне знищення рослинного і тваринного світу, – акцентувала керівниця області. – Існує багато фактів незаконної вирубки лісів, вилову риби та промислових викидів підприємств, що загрожують здоров‘ю людей. Звертаюся до керівництва обласних управлінь Служби безпеки України, Національної поліції, прокуратури, екологічної інспекції, водних ресурсів, Держгеокадастру, лісового та рибного господарства та вимагаю негайного реагування на всі незаконні факти, що загрожують екологічній безпеці. Попереджаю всіх про особисту відповідальність”.

Юлія Світлична назвала незадовільною роботу Департаменту екології та природних ресурсів ХОДА.

“Я дуже не задоволена діяльністю Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації. Зрозуміло, що в них небагато повноважень щодо оперативного припинення порушень, але мене не влаштовує їх безвідповідальне відношення до справи. Надходить багато обґрунтованих звернень від мешканців та різних організацій регіону щодо їх неефективної роботи”, – сказала голова ХОДА.

Особливе обурення у Світличної викликало відео, яке продемонстрували запрошені на нараду громадські активісти.

“Зухвалому ставленню до людей виправдань немає, а таке відношення до роботи дискредитує державні органи, – сказала керівниця області. – Тому цей департамент буде повністю ліквідований, функції передані Департаменту житлово-комунального господарства, у структурі якого буде створений окремий новий підрозділ, що й займатиметься надалі проблемами екології. Це питання керівництво обласної адміністрації бере на особливий контроль”.

Світлична відзначила, що така оптимізація – це перший крок у стратегії скорочення органів державного управління в структурі Харківської ОДА.

“Будуть і подальші дії зі скорочення структури ОДА та її оптимізації, – повідомила голова ХОДА. – Наша мета – позбутися зайвих та неефективних структур, зменшити корупційні ризики, підвищити ефективність управління та скоротити витрати на держапарат”.