На Харківщині піде за ґрати домашній тиран-рецидивіст

Фото: atr.ua

Дворічанський районний суд Харківської області визнав винним 42-річного місцевого мешканця у вчиненні домашнього насильства та крадіжці (ст. 126-1, ч. 1 ст. 185 КК України). Зловмиснику призначено покарання у вигляді трьох місяців арешту.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Засуджений проживав у будинку разом зі своїм 74-річним батьком. Він не піклувався про нього та часто завдавав психологічних страждань. Зокрема, чоловік добряче пиячив, сварився з батьком, висловлювався на його адресу нецензурною лайкою і погрожував фізичною розправою.

За це зловмисник неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 КУпАП (вчинення насильства в сім’ї). За рішенням суду на нього накладалися адміністративні арешти строком на 15 та двічі по 10 діб. Але після повернення додому син продовжував вчиняти домашнє насильство.

Навесні поточного року історія повторилася – син знову прийшов додому у нетверезому стані та влаштував сварку з батьком. Крім того, забрав з літньої кухні домоволодіння металеву конструкцію з плитки, яку здав на металобрухт.

“Слід зазначити, що це один із перших вироків за ст. 126-1 КК України (домашнє насильство) на Харківщині”, – наголошує прес-служба прокуратури.

Ця стаття набула чинності з 11 січня 2019 року. Кримінальний Кодекс доповнено нею Законом України № 2227-VIII від 06.12.2017 “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами”.