Суд розпочав розгляд апеляції на вирок Зайцевої та Дронова

Фото: ХарківTimes

Харківський апеляційний суд почав розгляд скарги на вирок у вигляді 10 років позбавлення волі для учасників смертельного ДТП на вулиці Сумській Олени Зайцевої та Геннадія Дронова.

Про це повідомив кореспондент Харків Times.

Захисник Зайцевої Юлія Плетньова заявила в суді, що Зайцева визнає свою провину в перевищенні швидкості, проте вона при цьому проїжджала перехрестя без будь-яких наслідків для пішоходів. І тільки після удару автомобіля Дронова її автомобіль став некерованим, що і призвело до загибелі і травмування людей.

За словами захисника, суд першої інстанції не встановив ступінь провини учасників ДТП. На думку захисника, ступінь провини Зайцевої та Дронова співвідносяться як 30% до 70%, і саме так суд повинен був призначити покарання. Крім того, захисник в якості обставин, що пом’якшують вину Зайцевої, вказав, що вона повністю розкаялася у скоєному, ніколи не притягувалася раніше до кримінальної відповідальності, частково задовольнила вимоги за цивільними позовами, а також вказала на поганий стан її здоров’я та неможливість пройти відповідне лікування в умовах укладення.

Адвокат просить для Зайцевої змінити вирок суду першої інстанції, пом’якшивши його до 5 років позбавлення волі із встановленням іспитового терміну та позбавленням права керувати тренспортнимі засобами строком на два роки. Вона також просить суд встановити відшкодування за цивільними позовами для Зайцевої на рівні 30% від загального обсягу, для Дронова – 70%.

Захисник Дронова Сергій Перепелиця у своїй промові заявив про чисельні процесуальні порушення у справі. Зокрема, він наголосив на зміні прокурором у суді першої інстанції обвинувачення в частині інкримінованих Дронову порушень правил дорожнього руху. Також Перепелиця заявив про відмову суда першої інстанції допитати експертів Дніпропетровського інституту судових експертиз, які, зокрема, встановили швидкість автівки Зайцевої. Адвокат просить долучити до матеріалів справи відповідь спеціаліста, яка надійшла у відповідь представниці потерпілих про те, чи знаходилися Зайцева у стані наркотичного сп’яніння. Перепелиця просить про закриття кримінальної справи щодо Дронова.

Представниця потерпілих Лариса Матвєєва заперечує проти задоволення обох клопотань, заявляючи про їх необгрунтованість. Вона заявила, що не було щирого каяття Зайцевої, натомість була цинічна спроба отримати пом’якшення покарання.

Інші захисники потерпілих підтримали її позицію, окрім представниці потерпілої подруги Зайцевої Марини Ковальової, яка підтримала клопотання захисту Зайцевої.

Потерпілі Людмила Фабріс, Ігор Берченко та Оксана Євтєєва у своїх виступах підтримали вирок суду першої інстанції.

Прокурор Валерій Бухан у своїй промові зазначив, що вважає вирок суду першої інстанції цілком обґрунтованим та попросив суд відмовити у задоволенні апеляційних скарг.

Нагадаємо, аварія сталася 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова у центрі Харкова. Як встановили слідчі, Олена Зайцева за кермом Lexus рухалася вгору вулицею Сумською та проігнорувала червоний сигнал світлофора. У той же час автомобіль Volkswagen Touareg, за кермом якого перебував Геннадій Дронов, почав рух на жовтий з боку Бурсацького спуску й на перехресті в’їхав у машину дівчини. Lexus Зайцевої вилетів на тротуар та збив людей, які стояли там.

П’ятеро людей у віці від 19 до 46 років загинули на місці. Шестеро – отримали травми різної тяжкості, одна 24-річна потерпіла пізніше померла у лікарні. В ході слухання справи Зайцева вину визнала, Дронов – не визнав. Звинувачення просило для обох обвинувачених максимальний термін ув’язнення, установлений відповідною статтею – 10 років.

26 лютого Київський райсуд Харкова засудив Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі. Суд також заборонив їм керувати транспортними засобами протягом 3 років і задовольнив в повному обсязі цивільні позови потерпілих.

14 травня в провадження Харківського апеляційного суду надійшла кримінальна справа за обвинуваченням Олени Зайцевої та Генадія Дронова за фактом дорожньо-транспортної пригоди 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської з провулком Мечнікова.