КБ ім. Морозова перейшло підчас війни на дводенний робочий тиждень

Фото: ukroboronprom.com.ua

ДП “Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О. Морозова” (ХКБМ) вимушено переводить майже тисячний колектив підприємства на дводенний робочий тиждень.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення концерну “Укроборонпром”, до складу якого входить ХКБМ,

“Причина цього – низка рішень Міноборони України, які створюють умови для знищення одного з провідних оборонних підприємств України. Міністерством оборони припинено фінансування виробництва БТР-4 через нездатність приватної компанії ТОВ “Лозівський ковальсько-механічний завод”, яка є монополістом у виготовленні корпусів зі сталі марки “71”, виробляти необхідну кількість корпусів. 85-те військове представництво Міноборони заблокувало можливість виробляти корпуси БТР-4 із бронесталі виробництва Євросоюзу на потужностях ХКБМ та інших підприємств Концерну”, – йдеться у повідомленні.

“Укроборонпром” заявляє, що таким чином були штучно створені всі передумови для унеможливлення виконання ХКБМ державного оборонного замовлення з виготовлення БТР-4 для українського війська. Водночас, Міноборони висунуло до ХКБМ претензії на сплату штрафних санкцій у розмірі 82,3 млн грн за невиконання замовлення. Також Міністерство оборони, без пояснення причин, припинило фінансування розробок нових видів бронетехніки. Зокрема, глибокої модернізації одного з основних танків українського війська, яка мала докорінно підвищити ефективність бойової машини.

“Фактично ХКБМ залишилося без замовлення на виготовлення нової техніки, без грошей для розробки перспективних зразків та під загрозою отримати багатомільйонний штраф, який остаточно заблокує роботу підприємства”, – йдеться у повідомленні.

“Укроборонпром” наголошує, що ХКБМ є єдиним в Україні виробником БТР-4, які з перших днів війни застосовуються на передовій та отримали численні позитивні відгуки від бійців.

“Нагадаємо, що через позицію військового представництва щодо БТР-4, у квітні цього року на ДП “Житомирський бронетанковий завод” було призупинено роботу цеху з виробництва корпусів для цієї машини. Концерн неодноразово попереджав, що відмова від використання броні з країн ЄС та застосування архаїчних норм стандартизації часів СРСР ставить під загрозу переозброєння українського війська та нормальне функціонування підприємств бронетанкової галузі України, а у подальшому – всього оборонно-промислового комплексу України”, – йдеться у повідомленні концерну.