У селі на Харківщині немовля отруїлося нітратами

Фото: Lenta.UA

У Харківській області зареєстровано вже другий у цьому році випадок гострого отруєння дитини нітратами.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Дитина, народжена у червні 2019 року, із селища Олександрівка Валківського району Харківської області у тяжкому стані була госпіталізована до відділення реанімації і інтенсивної терапії КЗОЗ «Обласна дитяча клінічна лікарня № 1».

На теперішній час після проведеного лікування малюка виписали з лікарні у задовільному стані.

Фахівцями Харківського обласного лабораторного центру проведено розслідування випадку отруєння дитини нітратами.

Встановлено, що, ймовірно, батьки дитини для приготування молочних сумішей використовували воду з власного індивідуального колодязя.

Проби води з колодязя були досліджені в лабораторії Валківського районного лабораторного відділення Центру ще у травні 2018 року при народженні у цій сім’ї старшої дитини.

Концентрація нітратів у воді становила 185 мг/дм3 при нормативному значенні не більше 50 мг/дм3.

За результатами повторного дослідження води з колодязя, проведеного за фактом отруєння, встановлено, що на теперішній час вміст нітратів перевищує гігієнічний норматив у 7 разів.

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області дитина отруїлася нітратами. Малюк (1 рік 2 місяці) із смт Прудянка Дергачівського району у важкому стані був госпіталізований до відділення анестезіології та інтенсивної терапії Обласної дитячої лікарні. За фактом отруєння дитини фахівці Центру провели дослідження води з місцевого колодязя, вміст нітратів у воді в 8,3 рази перевищував гігієнічний норматив.