На Харківщині сільський бухгалтер перетворився на багатія

Фото: УНІАН

На Харківщині судитимуть бухгалтера сільради, шо привласнив 130 тис. грн. бюджетних коштів.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Первомайська місцева прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно головного бухгалтера однієї з сільських рад Сахновщинського району.

Як розповів керівник місцевої прокуратури Володимир Говоруха, посадовцю інкримінується привласнення й розтрата бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем (ч. 2 ст. 191 КК України).

Як встановило слідство, протягом червня 2017 – вересня 2018 рр. 43-річний чоловік привласнив близько 130 тис. грн.

Схема заволодіння коштами була доволі простою. Так звані «резервні» кошти із зарплатного фонду селищної ради бухгалтер перераховував на власну банківську картку. Потім переводив їх у готівку та розпоряджався на власний розсуд. При цьому в офіційних документах він не зазначав зайві перераховані суми.

Під час досудового розслідування встановлені також епізоди зайвого нарахування коштів працівникам селищної ради. Але для колег головбух не був таким «щедрим». Їм він понаднормово виділив трохи більше 3,5 тис. грн.

В одному з випадків обвинувачений взагалі перерахував 8 тис. грн. із зарплатного фонду на картку своєї знайомої, яка до сільської ради не мала жодного стосунку.

Якщо вина чоловіка буде доведена в суді, йому загрожує до 5 років позбавлення волі.

Як повідомляв Харків Times, вкрав мільйон: сільський голова попався на крадіжці коштів з ремонту автошляхів. Голова одного з селищ міського типу у змові з директором комерційного дорожньо-будівельного підприємства систематично привласнювали бюджетні кошти, виділені на поточний та капітальний ремонт місцевих автошляхів.