«Фейкові» поставки спортобладнання до вузів збагатили харків’янина майже на мільйон

Фото: festima.ru

Директора харківського заводу судитимуть за фіктивні тендери на спортобладнання для навчальних закладів по всій Україні.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

Харківська місцева прокуратура № 5 направила до Червонозаводського суду м. Харкова обвинувальний акт стосовно директора і двох працівників одного із харківських заводів, підозрюваних у створенні схеми заволодіння бюджетними коштами.

Як розповів керівник місцевої прокуратури Володимир Калюга, протягом 2016-2017 рр. директор заводу та його підлеглі знайшли кількох підставних осіб, на яких зареєстрували липові фірми. Ці ФОП видавалися за дилерів харківського заводу, який нібито спеціалізується на виготовленні спортивного обладнання. Хоча, за даними фіскальної служби, такої діяльності завод не провадив.

Фіктивні підприємства брали участь у публічних закупівлях по всій Україні й стали переможцями торгів на поставку спортобладнання (акробатичні доріжки, канати тощо) до низки навчальних закладів.

Підозрювані надавали до освітніх закладів накладні про нібито поставлений інвентар, а представники вишів та училищ підписували документи, ще не отримавши замовлення. За «фейкові» поставки зловмисники отримували кошти з держбюджету та розпоряджалися ними на власний розсуд. Загалом їм вдалося незаконно збагатитися на 870 тис. грн.

Спільники також вигадали, як приховати фактичну відсутність нібито поставленого спортивного обладнання в навчальних закладах. Для цього вони укладали неправдиві договори на відповідальне зберігання товару із заводом, де працювали. Однак під час обшуків жодного обладнання на підприємстві не виявлено.

За заволодіння чужим майном шляхом службових зловживань та складання й видачу завідомо неправдивих документів (ч. 3, 4 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366 КК України) обвинуваченим загрожує до 8 років позбавлення волі.

За оборудки із підробленими документами (ст. 358 КК України) вже засуджено представника одного з херсонських навчальних закладів. Ще за одним епізодом стосовно працівника освітньої установи Одещини направлено до суду угоду про визнання винуватості. Окрім того, слідчим шляхом перевіряється причетність до протиправних дій представників інших навчальних закладів, куди підозрювані мали поставити обладнання.

Як повідомляв Харків Times,Харківська місцева прокуратура № 5 підозрює директора і двох працівників одного із харківських заводів у створенні схеми заволодіння бюджетними коштами через укладання фіктивних договорів на поставки спортобладнання.