Директора харківського заводу підозрюють у фіктивних тендерах

Харківська місцева прокуратура № 5 підозрює директора і двох працівників одного із харківських заводів у створенні схеми заволодіння бюджетними коштами через укладання фіктивних договорів на поставки спортобладнання.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

За інформацією керівника місцевої прокуратури Володимира Калюги, протягом 2016-2017 рр. директор заводу та його підлеглі знайшли кількох підставних осіб, на яких зареєстрували липові фірми. “Ці ФОП видавалися за дилерів харківського заводу, який нібито спеціалізується на виготовленні спортивного обладнання. Хоча, за даними фіскальної служби, такої діяльності завод не провадив”, – йдеться у повідомленні.

Фіктивні підприємства брали участь у публічних закупівлях по всій Україні й стали переможцями торгів на поставку спортобладнання (акробатичні доріжки, канати тощо) до низки навчальних закладів.

За даними правоохоронців, підозрювані надавали до освітніх закладів накладні про нібито поставлений інвентар, а представники вишів та училищ підписували документи, ще не отримавши замовлення. За “фейкові” поставки зловмисники отримували кошти з держбюджету та розпоряджалися ними на власний розсуд. Загалом їм вдалося незаконно збагатитися на 870 тис. грн.

“Спільники також вигадали, як приховати фактичну відсутність нібито поставленого спортивного обладнання в навчальних закладах. Для цього вони укладали неправдиві договори на відповідальне зберігання товару із заводом, де працювали. Однак під час обшуків жодного обладнання на підприємстві не виявлено”, – повідомляє прокуратура.

Наразі трьом фігурантам оголошено підозри в заволодінні чужим майном шляхом службових зловживань та складанні й видачі завідомо неправдивих документів (ч. 3, 4 ст. 191, ч. 1, 2 ст. 366 Кримінального кодексу). Досудове розслідування триває, санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

За оборудки із підробленими документами (ст. 358 КК України) вже засуджено представника одного з херсонських навчальних закладів Ще за одним епізодом невдовзі постане перед судом працівник освітньої установи Одещини. Окрім того, слідчим шляхом перевіряється причетність до протиправних дій представників інших навчальних закладів, куди підозрювані мали поставити обладнання.