Експерти «забракували» ще одну річку на Харківщині

Фото: красноград.net

За результатами досліджень води у місцях масового відпочинку населення фахівці не радять купатися на пляжі біля міста Красноград.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».

Експерти лабораторного центру повідомили про результати нових досліджень води у водоймищах Харківщини.

«За результатами лабораторних досліджень води в річці Берестова в межах території пляжу м. Красноград встановлено, що у воді водойми вміст лактозопозитивних кишкових паличок перевищує нормативне значення. Виявлено 12 000 при нормі не більше 5 000 на літр», – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з тим, що вміст кишкових паличок більше, ніж у два рази перевищує допустиму норму, фахівці не рекомендують купання на зазначеному пляжі.

У той же час повторні дослідження раніше забруднених водоймищ зняли з них заборону.

«Результати повторних санітарно-мікробіологічних лабораторних досліджень води поверхневих водойм, відібраної у межах зони купання Основ’янського озера, Безлюдівського водоймища (пляж «Пісочниця») та гідропарка «Удянський» у м. Харкові, відповідають нормативним вимогам», – повідомили у лабораторному центрі.

Як повідомляв Харків Times, у річці Мерла на Харківщині виявлено перевищення вмісту кишкових паличок у 14 разів від допустимої норми. У зв’язку з чим експерти лабораторного центру не рекомендували купатися на пляжах цієї річки.

За інформацією фахівців лабораторного центру, у воді Бритайського водосховища в межах акваторії громадського пляжу Лозівської ОТГ виявлено антиген вірусу гепатиту А, що свідчить про наявність у водоймі збудника цього небезпечного захворювання. У воді річки Мерла (територія рекреаційної зони в смт Краснокутськ) виявлені РНК ентеровірусів.