Військових лікарів з Харкова відзначили Державними преміями за розробку “диво-магніту”

Фото: ХОДА

Провідний хірург Північного регіону полковник медичної служби Віктор Біленький та начальник клініки невідкладної медичної допомоги підполковник медичної служби Володимир Негодуйко стали лауреатами Державної премії в галузі науки й техніки. Харків’ян відзначили за розробку медичних інструментів, серед яких «диво-магніти», що дозволяють видаляти до 96% сторонніх тіл при вогнепальних пораненнях.

Про це повідомляє ХарківTimes з посиланням на прес-слжбу ХОДА.

Харківські фахівці разом із київськими колегами вже отримали 46 патентів на свої винахіди.

«Левова частка сумісної роботи проводилася на  сході України протягом останніх п’яти років. За цей час ми провели унікальну та копітку роботу, у підсумку якої вже є 46 патентів, і на цьому ми не зупиняємося», – зауважив полковник медичної служби Віктор Біленький.

Серед найвідоміших винаходів медиків можна назвати малий та великий набори хірургічного магнітного інструменту. Цей винахід у армії вже охрестили «диво-магнітом», адже завдяки ньому є можливість видалення сторонніх тіл до 96%.

«Тільки після впровадження в лікувальній практиці малого «диво-магніту», що спочатку поступив «на озброєння» медичних підрозділів на Донбасі, удвічі зменшилась кількість хірургічного втручання в ході лікування поранених. Середній же час операцій з видалення сторонніх тіл зменшилися практично в 3 рази. Загалом термін лікування поранених скоротився на 10% (або майже на 6 діб). Кількість ускладнень зменшилась у 2 рази. Ну, а заощадження державних коштів можна виміряти десятками мільйонів гривень», – пояснив підполковник медичної служби Володимир Негодуйко.

Фото: ХОДА

За його словами, саме завдяки спільній діяльності цивільних та військових медиків у нашій державі вперше проведено фундаментальні дослідження ланок патогенезу сучасних вогнепальних поранень з експериментальною розробкою та клінічним впровадженням нових методів діагностики.

Як зазначив начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону полковник медичної служби Юрій Подолян, цей заклад  співпрацює з понад 50 цивільними установами, що займаються лікуванням чи дослідженням у галузі охорони здоров’я.