Поліція відкрила кримінальне провадження по вирубці лісу

Поліцією розслідується факт вирубки дерев на Харківщині.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення Відділу комунікації поліції Харківської області.

11 липня до Чугуївського відділу поліції надійшла заява про те, що на кількох ділянках Чугуєво-Бабчанського лісового господарства було виявлено п’ять вантажівок зі спиляною деревиною.

Під час огляду було встановлено, що на автомобілях перевозили 85 дерев, з них на 74 були відсутні електронні чіпи. Також у водіїв не було жодних підтверджуючих документів на переміщення чи зберігання даного виду деревини.

Відомості про подію слідчим Чугуївського відділу поліції внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк від 3 до 5 років або позбавлення волі на той самий строк.

В ході першочергових слідчих дій працівники поліції встановили власників вилучених транспортних засобів та допитали свідків події.

До ДП «Чугуєво-Бабчанське лісове господарство» надано запит з метою встановлення власника або постійного лісокористувача лісів та надання відповідної документації: договорів, товаро-транспортних накладних, протоколів погодження вартості послуг на навантаження, розвантаження та перевезення деревини, відомостей матеріально-грошової оцінки.

В теперішній час планується перевірка даного лісового господарства з залученням спеціалістів державної екологічної служби в Харківській області з метою встановлення заподіяної шкоди.

12 липня до Чугуївського міського суду Харківської області направлено клопотання про арешт майна.

На разі слідчими проводяться інші слідчі розшукові дії, спрямовані на проведення повного, всебічного та об’єктивного досудового розслідування в рамках кримінального провадження.

Як повідомляв Харків Times, під Харковом вирубали і вивезли столітні дуби на 80 мільйонів гривень.

У Чугуївсько-Бабчанському лісгоспі в присутності поліцейських напали на активістів. Тітушки облили захисників лісу зеленкою. Одному активістові зеленка потрапила в очі, його відправили на операцію до Києва.