Польща і Німеччина інвестували у Харків понад 380 млн. доларів за минулий рік

Фото: city.kharkov.ua

Харків лідирує у залученні іноземних інвестицій серед обласних центрів країни. Прямі іноземні інвестиції в економіку міста за 2018 рік склали 407,6 млн дол. США.

Про це ХарківTimes довідався 31 травня під час презентації економічного потенціалу міста на Міжнародному форумі «Харків: розвиток та інвестиції».

За словами першого заступника Харківського міського голови Ігоря Терехова, місто лідирує серед обласних центрів країни за обсягом прямих іноземних інвестицій завдяки міжнародним партнерам. У десятку основних країн-інвесторів входять Польща і Німеччина, на яких припадає 93,9% від загального обсягу коштів.

«За останні кілька років місто вийшло на траєкторію постійної модернізації. Завдяки бюджетній децентралізації власні ресурси громад збільшилися. Завдяки цілеспрямованим інвестиціям з міського бюджету, підтримки держави і міжнародних фінансових організацій, впровадження принципів державно-приватного партнерства обсяги робіт з модернізації з кожним роком зростають», – зазначив перший віце-мер.

Ігор Терехов повідомив, що Харків – єдине місто в Україні, який за фінансової підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку продовжує будівництво метро. В рамках проекту планується побудувати 3,47 км підземного шляху і збільшити пасажиропотік на 25 млн пасажирів на рік.

Спільно з Європейським інвестиційним банком реалізується проект з безпеки дорожнього руху, в рамках якого планується впровадити інтелектуальні системи управління рухом. За підтримки американських експертів Харків перший приступив до створення Міського ситуаційного центру. За участю Світового банку розпочато будівництво першого в Україні багатофункціонального комплексу з переробки ТПВ, що дозволить не тільки вирішити проблему утилізації відходів, а й частково виконати взяте зобов’язання щодо скорочення викидів парникових газів в атмосферу.

Ігор Терехов зазначив, що Харків відноситься до міст зі стабільним рівнем розвитку підприємницької діяльності. Три роки тому в Харкові почав роботу офіс ЄБРР з метою підтримки і кредитування малого і середнього бізнесу. У центри надання адміністративних послуг з питань отримання послуг в сфері реєстрації бізнесу за 2018 рік надійшло 105 тис. 642 звернення, а в першому кварталі 2019 року – вже 25,5 тис. Крім того, в планах міста – відкриття Будинку нерухомості.

«Історія успіху тих, хто першим оцінив ефективність інвестицій в Харків, дозволили заявити про себе нашому місту в інформаційному просторі міжнародного бізнесу, потрапити в поле зору широкого кола зарубіжних інвесторів. Я сподіваюся, що міжнародний бізнес, який ще не представлений в місті, після сьогоднішнього заходу поставить плани про розширення сфери впливу саме в Харкові. Зі свого боку міська влада всіляко вам сприятиме», – зазначив перший заступник Харківського міського голови.

Як повідомляв ХарківTimes, сьогодні в Харкові проходить великий Міжнародний форум «Харків: розвиток та інвестиції». У ньому беруть участь 54 іноземних представництва, понад 20 міжнародних компаній і банків та понад 70 представників місцевого бізнесу.