Обвинувачені в теракті біля Палацу спорту заявили, що докази їм підкинули

На засіданні Фрунзенського районного суду по справі про теракт біля Палацу спорту, внаслідок якого загинули 4 харків’ян обвинувачені Володимир Дворніков і Сергій Башликов заявили, що докази їм підкинуті.

Про це розповів адвокат обвинувачених Дмитро Тихоненков, повідомляє Укрінформ.

“Сьогодні (10 квітня – ред.) в судовому засіданні у справі про вибух біля Палацу спорту сторона захисту заявила ряд клопотань. Так, обвинувачені Дворніков і Башликов просили провести молекулярно-генетичні і дактилоскопічні експертизи за фактом виявлення їхніх біологічних слідів та відбитків пальців рук на незаконних предметах, вилучених у них під час обшуку. Вони впевнені, що ці предмети їм підкинули, а на досудовому слідстві такі експертизи не було проведено”, – зазначив адвокат.

За його словами, Башликов також заявив клопотання про визнання явно неприпустимими доказами всіх матеріалів кримінального провадження (16 томів – ред.).

“Обвинувачений Дворніков просив вивчити на суді протоколи ознайомлення обвинувачених з матеріалами досудового розслідування. Захист заявив окреме клопотання про визнання явно неприпустимими доказами всіх відео й аудіо матеріалів справи, оскільки вони не були відкриті підзахисним у порядку ст.290 КПК України. Тетюцький заявив клопотання про проведення судової експертизи відеозапису, зробленого в Харківському метрополітені”, – пояснив адвокат.

За його словами, у всіх клопотаннях відмовлено.

Наступні засідання заплановано на 15 травня, на 11:30.

Як повідомлялося, 22 лютого 2015 року поблизу Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходи з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. Унаслідок теракту загинули двоє людей (зокрема один із координаторів місцевого Євромайдану Ігор Толмачов), були поранені 11 осіб. Згодом ще двоє померли в лікарні.

За фактом вибуху до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінальної справи за ст. 258 Кримінального кодексу України (теракт).

26 лютого 2015 року в рамках антитерористичних заходів співробітники Служби безпеки України затримали трьох жителів області за підозрою в скоєнні теракту 22 лютого. Всім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України. 22 квітня 2015 року обвинувальний акт було направлено до Фрунзенського райсуду Харкова.

22 лютого 2017 року прокурор Харківської області Юрій Данильченко заявив, що обвинувачувані та їхні захисники використовують усі можливості, щоб затягти судовий процес. Він також наголосив, що “судовий процес завершено на 90%”.

21 квітня 2017 року суд вирішив не продовжувати слухання у справі після зміни в складі колегії суддів, а почати розглядати її заново, оскільки на цьому наполягав один з обвинувачуваних.