У виборчих бюлетенях не повинно бути штампів “Вибув” – ЦВК

Як роз’яснили Інформаційному агентству “Інтерфакс-Україна” у Центральній виборчій комісії, Центрвиборчком приймає рішення про скасування реєстрації кандидата на пост президента України в разі звернення кандидата у будь-який час після його реєстрації, але не пізніше, ніж за 23 дні до дня виборів, із письмовою заявою про відмову від балотування. Цей термін закінчився 7 березня. Після цієї дати заяви кандидатів комісією не розглядаються й рішення по них не приймаються.

Таким чином, у бюлетенях для голосування будуть вказані прізвища всіх 39 кандидатів, які до 7 березня не зняли свої кандидатури законним шляхом.

“Зараз дуже важливим є запобігання псуванню виборчих бюлетенів у дільничних комісіях шляхом незаконного використання штампу “Вибув”… Необхідно пам’ятати: на сьогодні законних підстав для проставлення штампу “Вибув” на виборчих бюлетенях не існує”, – написав на своїй сторінці у Facebook заслужений юрист України, заступник голови ЦВК з 2008 по 2018 рр. Андрій Магера.

Магера також попередив, що псування виборчих бюлетенів є серйозним порушенням і може тягнути за собою серйозну відповідальність, у тому числі й кримінальну.

У разі виявлення в бюлетені таких штампів рекомендується звернутися до голови дільничної комісії зі скаргою на псування бюлетеня та вимагати його заміни. У разі відмови – викликати правоохоронців.

Як повідомляв Харків Times, 31 березня 2019 року, в день виборів Президента України Офіс Омбудсмена буде працювати із 7:00 до 22:00 години. Виборці можуть повідомити Уповноваженому ВР України з прав людини про порушення своїх виборчих прав за телефоном гарячої лінії 0 800 50 17 20.