Харківського митника підозрюють у незаконному заниженні митної ставки

Фото: dbr.gov.ua

Слідчі теруправління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Полтаві, повідомили про підозру головному державному інспектору митного посту “Харків-Центральний”.

Про це повідомляє прес-служба теруправління.

“В ході досудового розслідування слідчими ДБР встановлено, що інспектор митного посту, незважаючи на вимоги чинного законодавства, самостійно, без направлення запитів до спеціалізованих підрозділів, прийняв рішення щодо неправильної класифікації пакувальної машини вартістю 16 млн гривень. Машину на територію України ввезли із Німеччини. Внаслідок протиправних дій посадовця, митна ставка ввезеного товару була суттєво знижена, відтак державному бюджету України було завдано збитків на понад 391 тис. гривень”, – йдеться у повідомленні.

Митнику інкримінується зловживання владою або службовим становищем (ч. 2. ст. 364 Кримінального Кодексу).

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років зі штрафом від 500 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснює Головне управління внутрішньої безпеки державної фіскальної служби України, процесуальне керівництво – Генеральна прокуратура.