Суд звільнив від відповідальності вандала, що пошкодив пам’ятний знак загиблим у теракті біля Палацу спорту

Фото: euro.kharkiv.ua

Фрунзенський районний суд Харкова звільнив від відповідальності та закрив кримінальну справу на харків’янина, який намагався звалити пам’ятний знак загиблим в результаті теракту біля Палацу спорту і розписав його нецензурними словами.

Таким чином суддя Ірина Бондарева задовольнила клопотання обвинуваченого про закриття кримінального провадження в зв’язку із закінченням терміну давності притягнення до кримінальної відповідальності. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на єдиний державний реєстр судових рішень.

“Клопотання обвинуваченого задовольнити. Звільнити від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.296 КК України, в зв’язку із закінченням терміну давності, передбаченого п.2 ч.1 ст.49 КК України”, – йдеться в ухвалі судді Ірини Бондаревої.

Суд залишив без розгляду цивільні позови про відшкодування моральної шкоди, заявлені потерпілими, а також громадською організацією “Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Харківській області”. У мотивувальній частині рішення зазначено, що вони можуть звернутися з аналогічними вимогами в рамках цивільного судочинства. У документі також зазначено, що закриття кримінального провадження у зв’язку із закінченням терміну давності не є реабілітуючим.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга.

Як повідомлялося, 22 лютого 2015 року вдень біля Палацу спорту в Харкові під час формування колони для проведення ходу з нагоди річниці перемоги Революції гідності стався вибух. В результаті теракту загинули двоє людей (серед них і один з координаторів місцевого Євромайдану Ігор Толмачов), були поранені 11 осіб. Згодом двоє померли в лікарні.

За фактом вибуху в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено інформацію про порушення кримінальної справи за ст.258 Кримінального кодексу України (теракт). Розслідування доручено СБУ за підслідністю.

26 лютого 2015 р. в рамках антитерористичних заходів співробітниками СБУ затримано трьох жителів області за підозрою в здійсненні теракту 22 лютого 2015 року. Усім трьом оголошено підозру за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) і ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю) КК України. 22 квітня 2015 р обвинувальний акт був направлений до Фрунзенського суду Харкова.

22 лютого 2016 року на місці вибуху встановлено пам’ятний знак загиблим унаслідок теракту. У ніч на 27 лютого 2016 р двоє молодих людей намагалися демонтувати його. У травні 2016 року обвинувальний акт щодо 21-річного харків’янина, підозрюваного в тому, що він намагався звалити пам’ятний знак і розписав його нецензурними словами було направлено до суду. Чоловікові інкримінувалося хуліганство (ч.1 ст.296 КК України).