У львівських трамваях і тролейбусах запустили SMS-оплату за проїзд

Фото: city-adm.lviv.ua

Відтепер пасажири львівського електротранспорту можуть розраховуватися за проїзд з допомогою SMS-повідомлень: нову форму оплати підтримують мобільні оператори “Київстар”, Vodafone і lifecell. Послуга передбачає придбання квитка шляхом надсилання повідомлення із спеціальним кодом на короткий номер 877.

Про це повідомляє Укрінформ.

Послуга SMS-квитка передбачає надсилання короткого повідомлення з кодом маршруту на номер 877. Наліпки з кодом є уже у всіх трамваях і тролейбусах. Після відправлення SMS з кодом приходить підтвердження про оплату з кодом підтвердження оплати. Цей код потрібен для того, щоб контролер зміг перевірити валідність квитка. Відповідно у такий спосіб можна оплатити разовий загальний, разовий пільговий, денний і півторагодинний квитки.

За статистикою зараз близько 18% пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів оплачують проїзд електронним способом – це продажі абонементів через сайт підприємства, через Приват24, і через Bluetooth-систему.

Після Львова SMS-квитки будуть запроваджені у Житомирі.

Згідно із рішенням виконавчого комітету Львівської міськради “Про встановлення вартості електронних абонементів для проїзду в електротранспорті м. Львова” погоджено:

вартість півторагодинного електронного абонемента з можливістю пересадки “трамвай-тролейбус” для проїзду в електротранспорті – 5,50 грн;

вартість денного електронного абонемента “трамвай-тролейбус” – 15,00 грн;

вартість триденного електронного абонемента “трамвай-тролейбус” – 40 гривень;

вартість тримісячного електронного абонемента “трамвай-тролейбус” – 420,00 грн.

Також згідно із прийнятим рішенням “Про запровадження системи безготівкового розрахунку в електротранспорті м. Львова”, дозволено ЛКП “Львівелектротранс” у порядку експерименту, на період з 1 січня до 31 грудня 2019 року здійснювати безготівкові розрахунки за надання послуг з перевезення пасажирів з використанням програмно-технічного комплексу самообслуговування “Ewallet” від компанії “EasyPay” з допомогою технології Bluetooth.